ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja chce zostać jednym z liderów rynku LNG
12.01.2018r. 07:29

Rosja chce zostać jednym z liderów rynku LNG. Minister energetyki Aleksander Nowak zapowiada wzrost eksportu gazu w postaci skroplonej do nawet 100 mld m sześc. rocznie. Będzie walczyć o rynek z USA - czytamy w BiznesAlert.pl

- Wykorzystanie pełni potencjału sektora LNG pozwoli na zwiększenie udziałów w rynku z obecnych 4-5 procent do 15-20 procent - napisał minister na łamach Neftegazowaja Vertical cytowany przez OilCapital.ru. Nowak zapewnił, że jest wiele firm zagranicznych skłonnych do inwestycji w rosyjskie terminale na gaz skroplony. Póki co jednak do realizacji dotarł jedynie projekt Yamal LNG. Pozostałe projekty, jak Sachalin 2, Far East LNG, czy Władywostok LNG czekają na poprawę koniunktury.

Do 2030 roku ilość LNG wypuszczana na rynek z Rosji może sięgnąć do 80 mln ton rocznie, z czego dwie trzecie może zapewniać Novatek. Rosjanie, którzy w przeszłości krytykowali potencjał rynku gazu skroplonego, obecnie chcą zwiększyć udział w nim z obecnych 4 procent do 15-20 procent w 2035 roku. Pojawiła się informacja, że LNG z Rosji mogło trafić do USA. Chociaż jest to niepotwierdzona spekulacja, to świadczy o zainteresowaniu Rosjan gazem skroplonym.
Według World Energy Outlook 2017 amerykański gaz skroplony może zwiększyć udział na rynku tego surowca do około 20 procent w 2020 roku i 25 procent w 2030 roku, czyli odpowiednio 120 i 150 mld m sześc. rocznie. Wzrost podaży z USA i Rosji może oznaczać spadek cen i lepsze warunki dla odbiorców takich, jak polskie PGNiG - czytamy w BiznesAlert.pl.

BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE