ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Czy Bogdanka i JSW wypłacą dywidendy?
23.01.2018r. 05:48

Ubiegły rok, dzięki sprzyjającej koniunkturze na rynku węgla, tak jak Bogdanka jak i Jastrzębska Spółka Węglowa powinny zamknąć niezłym wynikiem finansowym. "Rzeczpospolita" zapytała analityków, czy w związku z tym można się spodziewać, że obie spółki wypłacą dywidendę.

Z artykułu dziennika wynika, że zdania analityków, co do dywidendy za 2017 z JSW i Bogdanki są podzielone. Paweł Puchalski z DM BZ WBK i Maciej Bobrowski z DM BDM uważają, że obie spółki powinny podzielić się z akcjonariuszami zyskiem. Ten pierwszy spodziewa się, że w przypadku lubelskiej spółki będzie to poziom około 1 zł, a jeśli chodzi o JSW - kilku złotych na akcję.

Natomiast analityk Vestor DM Marcin Stebakow uważa, że w przypadku JSW nie dojdzie do wypłaty dywidendy. Według niego spółka może przeznaczyć środki z zysku na spłatę zadłużenia oraz inwestycje. Jeśli chodzi o Bogdankę, to analityk Vestor DM przewiduje, że akcjonariusze mogą się spodziewać wypłaty z zysku na poziomie 2 zł na akcję.
Odwrotnie ocenie sytuację analityk DM BOŚ Łukasz Prokopiuk, według którego wpłaty dywidendy powinniśmy się spodziewać w przypadku JSW, a nie Bogdanki.

"Rzeczpospolita" przypomina, że strategia Bogdanki zakłada, iż spółka pozostanie spółką dywidendową, ale decydujące zdanie będzie miała w tej sprawie Enea, która ma 66 proc. akcji lubelskiej kopalni. Jeśli chodzi o JSW, to dziennik przypomina niedawne wypowiedzi prezesa spółki Daniela Ozona, który deklarował, że sprawa dywidendy jest otwarta. Jednak "Rz" przypomina, że JSW realizuje spore inwestycje, a ponadto tworzy fundusz stabilizacyjny, do którego ma trafić 1,5 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE