ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jędrysek: spadek odwiertów za węglowodorami to skutek zbyt liberalnej polityki koncesyjnej i braku strategii
29.01.2018r. 13:55

Wiceminister środowiska Mariusz Orion Jędrysek, pełnomocnik ds. polityki surowcowej państwa wystąpił podczas otwarcia konferencji POWERPOL - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Mamy już w obiegu projekt polityki surowcowej. Został powołany pełnomocnik. Jeśli nałożymy mapy surowców w Polsce warstwowo, to można powiedzieć, że w naszym kraju nie ma miejsca, gdzie nie byłoby udokumentowanych zasobów. Bardzo często jest tak, że trzeba decydować o kolejności eksploatacji.

- Dramatyczna sytuacja wynikająca z braku polityki surowcowej wynika z faktu likwidacji centralnego urzędu geologicznego. Spadek odwiertów za węglowodorami był dziesięciokrotny - wskazał profesor. Jego zdaniem to skutek zbyt liberalnej polityki koncesyjnej, braku strategii i "czasami działań korupcyjnych".
Według Jędryska ,,wymiarem instytucjonalnym" polityki surowcowej jest powołanie Polskiej Służby Geologicznej. Dodał, że dokument będzie konsultowany na posiedzeniu międzyresortowego zespołu ds. polityki surowcowej. - Jutro dokument ma pojawić się na posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Mam nadzieję, że dokument zostanie przedstawiony na Komitet Stały RM. Daliśmy sobie na to 3 lata, pracujemy już 1,5 roku. Myślę, że jesteśmy trochę przed czasem - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Jędrysek.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/eryk 30.01.2018r. 11:12
Spadek liczby odwiertów poszukiwawczych w latach 1982 do 1984 (embargo na koronki wiertnicze) spowodował spadek wydobycia gazu od roku 1989 o 1,5 mld m3 co wywołało konieczność wstrzymania produkcji nawozów, chemii wysokotonażowej, szkła, hutniczej co pociągnęło za sobą likwidację PGRów, budownictwa mieszkaniowego, przemysłu maszynowego (spadek spożycia i produkcji o 30%) i wyprzedaż maszyn z zakładów w kuluarach okrągłego stolika co było maskowane planem palcerowicza, aby ludzie wyszli na ulice nie z kamieniami, a łóżkami polowymi.
Co przyniesie nam obecna zapaść surowcowa?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE