ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE partnerem głównym kongresu PowerPol
30.01.2018r. 19:04

PGE Polska Grupa Energetyczna jest partnerem głównym trwającego właśnie XVIII Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol. W dyskusji na temat perspektyw dla energetyki w 2018 r. wziął udział Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE.

Tegoroczny kongres PowerPol odbywa się w dniach 29-30 stycznia. Podczas dwóch dni debat eksperci z całej Polski analizują sytuację sektora energetyczno-ciepłowniczego w Polsce.

W debacie zatytułowanej "Co się wydarzy w energetyce w 2018 roku - perspektywa Rządu i przedsiębiorstw", która odbyła się 29 stycznia, wziął udział Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE.

Zarysowując perspektywy na rok 2018 r. Henryk Baranowski wspomniał, że nie będzie on gorszy, niż miniony rok 2017. Podkreślił jednocześnie, że PGE funkcjonuje sprawniej i efektywniej oraz, że przed Grupą stoi wyzwanie dużego programu konsolidacji aktywów EDF, które PGE przejęła od francuskiej firmy w zeszłym roku. Henryk Baranowski zaznaczył także wagę nowego systemu wsparcia dla kogeneracji, którego oczekują wszystkie grupy energetyczne, podkreślając, że decyzje podjęte w 2018 roku będą wpływać na kształt polskiego sektora energetyki w perspektywie 10-15 lat i należy brać to pod uwagę tworząc bieżące regulacje.

Henryk Baranowski wspomniał o największych projektach inwestycyjnych realizowanych w ramach grupy, czyli nowych blokach energetycznych w Elektrowni Opole i Elektrowni Turów, a także przygotowaniach do budowy nowego bloku gazowego w Elektrowni Dolna Odra. Podkreślił również wagę inwestycji w sieć przesyłową, która w obliczu coraz bardziej wymagających warunków atmosferycznych determinuje bezpieczeństwo dostaw.

W dzisiejszej dyskusji na temat rynku sprzedaży i dystrybucji energii i gazu wziął udział Jan Mądrzak, wiceprezes zarządu PGE Obrót.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE