ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Inżynier 4.0. ZPUE inwestuje w młodych
02.02.2018r. 06:01

Rok temu od AGH ZPUE rozpoczęło realizację program współpracy z uczelniami technicznymi pod hasłem "Student z energią, inżynier z przyszłością". W ciągu tego czasu w ramach programu zakład we Włoszczowie odwiedziło ponad tysiąc studentów z AGH, Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, Łódzkiej.

- Program przynosi bardzo pozytywne rezultaty. Rośnie świadomość marki wśród studentów, a nasza ścisła współpraca z jednym z nich zaowocowała nowatorskim projektem, który ma rozwinąć usługi serwisowe i wesprzeć naszych klientów przemysłowych - powiedział Pawel Mijas zaangażowany we współpracę z uczelniami.

Przykładem efektywnej kooperacji ZPUE ze środowiskiem akademickim jest współpraca z Kamilem Prokopem, studentem czwartego roku elektrotechniki na AGH i prawa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Kamil Prokop pisze pracę inżynierską w ZPUE i jednocześnie opracowuje projekt systemu monitoringu sieci dla klientów przemysłowych. Jest on jednocześnie ambasadorem ZPUE na AGH.

- Energetyka jest ograniczona przez dwie rzeczy - prawa fizyki i prawa ludzkie. Obie te dziedziny należy zgłębić, żeby w miarę swobodnie poruszać się w dziedzinie elektroenergetyki - mówi Kamil.

Początkowo Kamil miał koordynować projekt wzmocnienia bazy danych serwisu. Teraz najbardziej pochłonęła go praca nad ofertą monitoringu sieci elektrycznej u klientów przemysłowych. Projekt, który tworzy pod okiem Tomasza Walkiewicza, dyrektora departamentu EPC i Serwisu ma duże szanse na powodzenie biorąc pod uwagę obecne trendy i potrzeby przemysłu, który przechodzi swoją czwartą rewolucję w zakresie kontroli i bezpieczeństwa procesów.

- System monitoringu sieci, nad którym pracuje to dodatkowa opcja dla klientów, która pozwoliłaby na zwiększenie kontroli i bezpieczeństwa zautomatyzowanych procesów produkcyjnych. Ponadto taki system to świetne narzędzie do badania rynku. Analiza wyników pokaże, jakie zapotrzebowanie energetyczne generują konkretne sektory przemysłu i pozwoli firmie doskonalić ofertę. Po prostu wykorzystujemy do naszego rozwoju technologię Big Data, którą miałem okazję poznać w praktyce pracując przy bazie danych serwisu. To także duży komfort dla klientów ZPUE - instalacja systemu pozwoli na bieżącą analizę stanu pracy urządzeń i pełną kontrolę nad prawidłowym przebiegiem produkcji prowadzoną przez pracowników ZPUE - mówi Kamil Prokop.System monitorowania pracy urządzeń pozwoli obserwować nienaturalną pracę sieci. Dzięki temu można będzie odpowiednio wcześnie reagować i eliminować negatywne skutki awarii. Takie działania są kluczowe dla efektywnego działania przedsiębiorstwa 4.0.

- Po parametrach sieci będzie można przewidywać uszkodzenia sprzętu, co dla działów utrzymania ruchu jest szalenie ważne. Wszyscy wiemy, jakie straty potrafią wygenerować przestoje w zakładach przemysłowych. Inwestycja w taki system będzie, zatem bardzo opłacalna i szybko się zwróci - wyjaśnia Kamil.

Rozwiązanie, nad którym obecnie pracuje Kamil wymaga jeszcze wiele pracy. Jest na etapie 30 proc. wykonania. Jego autor chcę się dobrze przygotować, tak by projekt był faktycznie skrojony na miarę potrzeb klientów - Wybieram się na kurs jakości energii elektrycznej, to dziedzina która bardzo dynamicznie się rozwija i kluczowe jest to, żeby nie przestawać się jej uczyć. Muszę także pospotykać się z klientami, porozmawiać, posłuchać ich potrzeb. To bardzo cenne wsparcie i źródło wielu wskazówek - powiedział Kamil Prokop.
ZPUE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE