ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Rusza czwarta edycja konkursu energetycznego dla samorządów
01.02.2018r. 09:02

W połowie roku poznamy laureatów tegorocznej edycji konkursu "Samorząd przyjazny energii", organizowanego po raz czwarty przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Na laureatów czekają granty inwestycyjne o wartości 15 tys. zł każdy. Zgłoszenia można składać
do końca kwietnia.

Konkurs jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które w 2017 roku zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, przeciwdziałaniem powstawaniu smogu, wymianą ogrzewania na elektryczne, czy rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Docenione zostaną również działania wspierające energetyków w sytuacjach kryzysowych związanych z przerwami w dostawach energii elektrycznej, wynikających z trudnych warunków atmosferycznych.

Zgłoszenia będą przyjmowane przez organizatora od 1 lutego do 30 kwietnia. Zwycięskie gminy - po jednej z terenu działania Enei Operator, Energi - Operator, PGE Dystrybucja, innogy Stoen Operator, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych - otrzymają tytuł "Samorządu przyjaznego energii" oraz nagrodę finansową na inwestycje.

- To czwarta edycja naszego konkursu. Wyróżniliśmy dotąd 17 gmin. W ubiegłym roku na najwyższe uznanie jury zasłużyły: Bełchatów, Kurzętnik, Lubiszyn, Paczków i Stoczek Łukowski oraz dodatkowo Zbuczyn. Nagrody wręczaliśmy 24 października w Ministerstwie Energii z udziałem najważniejszych osób w polskiej energetyce, w tym m.in. Ministra Energii i Prezesa URE. Również tegoroczna edycja zapowiada się ciekawie. Zachęcam do udziału, gdyż chcemy wspierać i wyróżniać przykłady dobrej współpracy samorządów i firm energetycznych - mówi Wojciech Tabiś, dyrektor Biura Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, organizatora konkursu.

Regulamin, informacje o konkursie, a następnie jego wyniki znajdziemy na stronach internetowych organizatora: www.ptpiree.pl, www.konkurs.ptpiree.pl. Po podjęciu decyzji przez kapitułę, laureaci konkursu zostaną powiadomieni o rozstrzygnięciach oraz o dacie i miejscu wręczenia nagród. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu podczas wydarzenia branżowego. Dodatkowo informacje o konkursie zostaną umieszczone na stronach internetowych współorganizatorów: www.operator.enea.pl, www.energa-operator.pl, www.pgedystrybucja.pl, www.innogystoenoperator.pl, www.tauron-dystrybucja.pl, www.pse.pl.
PTPiREE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE