ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Suwałkach zamontują kilkanaście czujników jakości powietrza
08.02.2018r. 10:48

Władze Suwałk (Podlaskie) postanowiły zamontować 11 czujników jakości powietrza w różnych częściach miasta. Jeszcze w lutym urządzenia zostaną rozmieszczone na przedszkolach, żłobkach, szkołach, ratuszu i szpitalu.

Jak informuje magistrat, koszt instalacji czujników to około 20 tys. zł. Odczyt z czujników będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, za pomocą bezpłatnej aplikacji, w telefonach komórkowych i na stronie internetowej suwalskiego ratusza.

"Podjęliśmy decyzję, żeby przekazać mieszkańcom informację dotyczącą jakości powietrza w miejscu ich zamieszkania. Dzięki tym czujnikom już pod koniec lutego będzie istniała taka możliwość" - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Według magistratu monitoring ma służyć temu, aby mieszkańcy wiedzieli, jakie powietrze zastaną, wychodząc z domu. Zdaniem Renkiewicza jakość powietrza w Suwałkach generalnie jest dobra, jednak problemem ciągle są obszary domów jednorodzinnych, których właściciele korzystają z własnych pieców.
"Dlatego miasto od kilku lat wychodzi mieszkańcom naprzeciw i po raz trzeci ogłasza program ograniczania niskiej emisji. Dofinansowujemy wymianę kotłów centralnego ogrzewania na proekologiczne" - dodał prezydent Renkiewicz.

W tym roku samorząd przeznaczy na ten cel 200 tys. zł. W przypadku domów jednorodzinnych dotacja na nowy piec wynosi do 3 tys. zł, natomiast w przypadku wspólnot mieszkaniowych do 10 tys. zł. Wnioski można składać do końca marca.

Dotychczas ponad 100 obiektów w Suwałkach zmieniło swój system ogrzewania na bardziej ekologiczny. Urząd Miasta preferuje podłączenie domów do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz do sieci gazowej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE