ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Cheniere Energy podpisała kontrakt długoterminowy na dostawy LNG do Chin
12.02.2018r. 06:41

Amerykańska spółka Cheniere Energy podpisała kontrakt długoterminowy na dostawy LNG do Chin z chińską spółką państwową CNPC - czytamy w BiznesAlert.pl.

Umowa zakłada dostawy o wolumenie 1,2 mln ton LNG rocznie. Będą one stopniowo rosły od 2018 do 2023 roku, by osiągnąć stały poziom i utrzymać się do 2043 roku. Jest to owoc rozmów z udziałem przedstawicieli Cheniere w Państwie Środka podczas wizyty prezydenta Donalda Trumpa w listopadzie zeszłego roku. Negocjacje toczyły się podczas wizyty państwowej.

W przeszłości departament handlu USA deklarował, że rozwój dostaw LNG z USA pomógłby zmniejszyć deficyt handlowy w relacjach z Chinami i poprawiłby dostęp amerykańskich firm do chińskiego rynku.

Według zrównoważonego scenariusza Międzynarodowej Agencji Energii zapotrzebowanie na gaz ziemny w Chinach ma stale rosnąć o około 5 procent rocznie, by osiągnąć w 2040 roku poziom ponad 600 mld m sześc. rocznie. Staną się przez to drugim rynkiem gazu na świecie po USA.
Udział gazu w chińskim miksie energetycznym ma w tym okresie wzrosnąć z poniżej 6 do 12 procent. Zapotrzebowanie częściowo mają pokryć krajowe zasoby gazu łupkowego. Wydobycie ma wzrosnąć z 38 mld m sześc. w 2016 roku do 110 w 2020 roku. Import ma zaś wzrosnąć z prawie 60 mld m sześc. w 2015 roku do ponad 275 mld m sześc. w 2040 roku.

Cheniere Energy korzysta z terminalu Sabine Pass w Luizjanie, planuje uruchomić kolejny w Corpus Christi. Według MAE, dzięki budowie nowych terminali skraplających gazu Amerykanie będą mogli słać za granicę ponad 60 mld m sześc. w 2020 roku i 120 w 2025 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE