ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: ME nie zajmuje się fuzją Orlenu i Lotosu, Tobiszowski: "coś jest na rzeczy"
13.02.2018r. 05:42

W wywiadzie udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej" minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że podległy mu resort nie prowadzi żadnych prac związanych z połączeniem Orlenu i Lotosu. Zaprzeczając, że ME jest inicjatorem takiego pomysłu, nie wykluczył jednak, że same spółki rozmawiały na ten temat.

- W Ministerstwie Energii nie toczą się żadne prace w sprawie fuzji spółek. My takich analiz nie prowadzimy. (...) Jednak w Orlenie nastąpiły w ostatnim czasie zmiany kadrowe. Nie wiem, czy obecnie w sprawie fuzji cokolwiek się dzieje - powiedział w rozmowie z "DGP" Krzysztof Tchórzewski.

Odpowiadając na pytanie gazety odnośnie działań samych spółek w tej sprawie minister energii, używając czasu przeszłego odpowiedział: "Możliwe, że spółki rozmawiały na ten temat. Mogło to być analizowane pod kątem przełożenia rynkowego takiego projektu".

Krzysztof Tchórzewski nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o jego własny stosunek do koncepcji połączenia obydwu spółek. Zwrócił uwagę, że polskim rynku paliwowym pod wieloma względami Orlen i Lotos są już dominujące, a po ich fuzji stałoby się to jeszcze bardziej odczuwalne. Przyznał jednocześnie, że z punktu widzenia pozycji takiej dużej firmy w Europie połączenie nie byłoby złe.
W rozmowie z "DGP" minister energii zaprzeczył również jednoznacznie temu, że resort energii jest inicjatorem pomysłu połączenia Orlenu i Lotosu.

Przypominamy jednak, że PAP informował wczoraj, iż według wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, w sprawie fuzji PKN Orlen i Lotosu, jak to określił, "coś jest na rzeczy".

Pytany przez dziennikarzy o połączenie Orlenu i Lotosu, Tobiszowski odpowiedział: "Nie chciałbym się wypowiadać, to jest bardzo poważna decyzja. Zostawiam to kolegom w ministerstwie, którzy się tym zajmują. Jak Państwo wiecie coś jest na rzeczy, ale dziś zajmujemy się strategią JSW".
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: WD 13.02.2018r. 10:37
Panie Ministrze,
To źle, że resort stoi obok tak strategicznego problemu ....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE