ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MAE zorganizowało ćwiczenia na wypadek kryzysu dostaw ropy
13.02.2018r. 06:43

Ponad 40 krajów wzięło udział w strategicznych ćwiczeniach przerw dostaw ropy naftowej zorganizowanych przez Międzynarodową Agencję Energii - czytamy w BiznesAlert.pl.

Podczas pięciu dni symulowano przerwy dostaw i czerpanie z zapasów strategicznych gromadzonych na wezwanie MAE przez 29 państw członkowskich. W ćwiczeniach wzięły udział także kraje spoza organizacji.

Wydarzenie odbyło się w tym samym dniu, w którym USA przyjęły projekt budżetu uwzględniającym sprzedaż prawie połowy strategicznych rezerw ropy w ciągu nadchodzących lat. W lutym znajdowało się tam 665 mln baryłek. Sprzedaż ma wesprzeć wydatki budżetowe administracji Donalda Trumpa, co budzi spory na temat przeznaczenia tych zapasów.
Zostały one ustanowione po kryzysie naftowym z 1970 roku jako zabezpieczenie przed niedoborami ropy na rynku. Do tej pory zostały wykorzystane trzy razy: przed Wojną w Zatoce w 1991 roku, po huraganach Katrina oraz Rita w 2005 roku i w odpowiedzi na przerwy dostaw z Libii w 2011 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE