ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Komentarz prezesa Taurona do szacunkowych wyników Grupy za 2017 r.
13.02.2018r. 12:51

W 2017 roku wypracowaliśmy lepsze wyniki Taurona we wszystkich kluczowych obszarach operacyjnych i finansowych względem poprzedniego roku. Uzyskaliśmy bardzo dobre i zgodne z oczekiwaniami rynku wyniki - powiedział Prezes Taurona Filip Grzegorczyk komentując szacunkowe wyniki Grupy

Zysk netto Grupy Taurona wyniósł ok. 1,4 mld zł i jest aż o 275 proc. wyższy niż w 2016 r., a wynik EBITDA ukształtował się na poziomie 3,5 mld zł i jest lepszy r/r o 6 proc. W porównaniu z 2016 r., nastąpił też wyraźny wzrost m.in. produkcji energii elektrycznej o 10 proc., sprzedaży węgla handlowego o 11 proc., a sprzedaży detalicznej energii elektrycznej o 9 proc.

Pomimo wymagającego otoczenia makroekonomicznego usprawniliśmy proces realizacji programu inwestycyjnego Grupy Tauron. W minionym roku samodzielnie realizowaliśmy kluczowy dla Grupy projekt budowy bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno, który jest już zaawansowany w ponad 50 proc., a łączne nakłady inwestycyjne Grupy w minionym roku osiągnęły poziom prawie 3,5 mld zł - powiedział Grzegorczyk.
Prezes Taurona zwrócił uwagę, że grupa wypracowała ponad 1 mld zł oszczędności w ramach prowadzonego Programu Poprawy Efektywności, co stanowi już 84 proc. łącznych oszczędności zaplanowanych do uzyskania w ramach programu do końca 2018 r. Ponadto inicjatywy strategiczne rozumiane jako działania optymalizacyjne i proefektywnościowe na koniec 2017 r. przyniosły dodatkowo 937 mln zł pozytywnego rezultatu finansowego.

Grupa ma dziś stabilną sytuację finansową, a 2017 rok był okresem wzmożonej aktywności w obszarze pozyskiwania nowych, atrakcyjnych źródeł finansowania. Wdrożyliśmy szereg inicjatyw, dzięki którym zagwarantowane zostały środki finansowe niezbędne dla dalszego rozwoju Grupy. Przykładem może być emisja euroobligacji o wartości 500 mln euro, które są dziś notowane na London Stock Exchange. Oferta euroobligacji Taurona cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów europejskich i krajowych, o czym świadczy prawie trzykrotna nadsubskrypcja.Potwierdzeniem skuteczności działań mających na celu utrzymanie stabilności finansowej Grupy TAURON i realizacji efektywnych działań oszczędnościowych jest potwierdzenie przez agencję Fitch ratingu dla Taurona na poziomie BBB z perspektywą stabilną - powiedział Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Taurona.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE