ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom zmienia strukturę operacyjną w pionie eksportu
14.02.2018r. 06:44

Jak podają służby prasowe Gazpromu, struktura działu operacyjnego, zajmującego się eksportem, zostanie zreorganizowana. Rosyjski państwowy gigant postanowił zmienić strukturę operacyjną w pionie eksportu, w tym w działach marketingu i handlu. Nowy model biznesowy zakłada utworzenie Zintegrowanego Międzynarodowego Pionu Sprzedaży, który będzie odpowiedzialny za dostawy, obrót i marketing dla całego portfela eksportowego Gazpromu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Działania zmierzające do utworzenia tej Zintegrowanej Jednostki odbędą się w dwóch etapach, rozciągniętych na okres dwóch lat. W pierwszym przeprowadzona zostanie fuzja oraz optymalizacja działalności i aktywów spółek z grupy Gazprom Germany GmbH. W drugim etapie zrestrukturyzowany Gazprom Germany GmbH zostanie zintegrowany operacyjnie ze spółką Gazprom Export w celu stworzenia Zintegrowanego Międzynarodowego Pionu Sprzedaży. Daty rozpoczęcia oraz zakończenia prac nie zostały ujawnione w komunikacie prasowym.

Od 2010 roku Gazprom pracuje nad reformą kierunku eksportu surowca. Zastępca prezesa zarządu Gazpromu Aleksander Miedwiediew, powiedział, że celem spółki jest usunięcie zbędnych ogniw z łańcucha sprzedaży gazu na rynkach zagranicznych w celu zwiększenia przychodów z eksportu i działań marketingowych za granicą. Gazprom planował także utworzenie węzła gazowego w Petersburgu po uruchomieniu gazociągu Nord Stream. W związku z tym podjęto decyzję o przeniesieniu spółki zależnej - Gazprom Export - do Petersburga.
W 2012 roku prezes spółki Gazprom Transgaz Uchta, należącej do Grupy, Anatolij Zacharow ocenił, że Korytarz Północny będzie najkrótszym szlakiem dostaw z Jamału do europejskiej Rosji i będzie fundamentalny dla rozwoju dostaw z Rosji do Niemiec. Korytarz Północny to według rosyjskiej definicji gazociągi Uchta-Torżok 1 i 2 oraz Nord Stream 1 i 2. On i inne gazowe inwestycje Rosji w regionie północnym mają służyć rozwojowi bałtyckiego szlaku dostaw gazu z Rosji do Europy. Potwierdził te słowa 5 lat później szef Gazpromu. - Schemat dostaw gazu do regionów w Rosji zmienia się. Korytarz Północny staje się głównym szlakiem dostaw do europejskiej części kraju, a Gazociąg Bowanienkowo-Uchta staje się częścią nowego, głównego szlaku dostaw jamalskiego gazu przez Bałtyk do Niemiec - powiedział 20 stycznia 2017 roku prezes Gazpromu Aleksiej Miller w rozmowie z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem.

Rosyjski Korytarz Północny składa się z rosyjskiego systemu gazociągów przesyłowych, obecnie rozbudowywanych w ramach prac nad projektem Nord Stream 2, który ma uchodzić do Bałtyku w pobliżu Nord Stream o rocznej przepustowości 55 mld m sześc. Mający powstać do 2019 roku Nord Stream 2 ma dysponować tożsamymi możliwościami. Łącznie Korytarzem Północnym po 2019 roku Rosja chce przesyłać do Europy z pominięciem Ukrainy i Krajów Europy Środkowo - Wschodniej do 110 mld sześc. gazu rocznie - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE