ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MAE: do 2040 roku inwestycje w sektor energetyczny sięgną 19,3 bln dol.
14.02.2018r. 07:08

Międzynarodowa Agencja Energii prognozuje w scenariuszu zakładającym zwrot energetyczny, że do 2040 roku inwestycje w sektor energetyczny sięgną 19,3 bln dolarów. Rocznie średnio 800 mld dolarów będzie wydawane na nowe moce wytwórcze i sieć potrzebną do przesyłu energii.

Inwestycje w moce mają sięgać 60 procent inwestycji, a pozostałe koszty pochłonie rozbudowa sieci.Inwestycje w OZE mają stanowić dwie trzecie wydatków na nowe moce, z czego 45 procent mają stanowić projekty wiatrowe i fotowoltaiczne.
Największe wydatki mają być ponoszone przez kraje rozwijające się. Będą one odpowiedzialne za 65 procent inwestycji do 2040 roku. To one wydadzą najwięcej na elektrownie węglowe (86 proc.) i wodne (78 proc.), ale także źródła fotowoltaiczne (65 proc.), jądrowe (63 proc.), gazowe (61 proc.) i wiatrowe (52 procent). Same Chiny mają odpowiadać za 30 procent globalnych inwestycji w energetykę wiatrową.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE