ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lokalne władze w Niemczech przeciw propozycji bezpłatnej komunikacji miejskiej
14.02.2018r. 19:51

Propozycja wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza, przedstawiona w tym tygodniu Komisji Europejskiej przez niemiecki rząd, wzbudziła sprzeciw na szczeblu lokalnym - pisze w środę agencja dpa.

W liście z 11 lutego do komisarza ds. środowiska Karmenu Velli niemiecka minister środowiska Barbara Hendricks, minister transportu Christian Schmidt i szef Urzędu Kanclerskiego Peter Altmaier oświadczyli, że rząd federalny wraz z władzami lokalnymi rozważa wprowadzenie bezpłatnej publicznej komunikacji miejskiej w celu ograniczenia liczby pojazdów prywatnych.

Była to odpowiedź na apel Komisji Europejskiej, aby Niemcy zaproponowały dodatkowe środki, dzięki którym ograniczą zawartość szkodliwych substancji w powietrzu.

Choć rząd niemiecki zaproponował jednocześnie wsparcie finansowe dla krajów związkowych i gmin, szczegóły finansowania nie są znane, a propozycja spotkała się z zimnym przyjęciem ze strony przedstawicieli władz lokalnych i firm transportu publicznego.

Szef związku miast i gmin niemieckich Gerd Landsberg powiedział w środę gazecie "Rhein-Neckar-Zeitung", że "społeczności i przedsiębiorstwa transportu publicznego w każdym razie nie mogą za to zapłacić" oraz że wpływy z opłat za przejazdy autobusami i metrem w wysokości ok. 13 mld euro rocznie potrzebne są do poprawy jakości świadczonych usług i rozbudowy oferty.

Zdaniem Landsberga bezpłatna komunikacja może być co najwyżej długoterminowym projektem na przyszłość, wymagającym znacznego zwiększenia liczby pojazdów i personelu.
Również przewodniczący związku przedsiębiorstw komunalnych (VKU) Michael Ebling powiedział dpa, że nie widzi możliwości wprowadzenia tej propozycji w życie w krótkim czasie, a główną kwestią są źródła finansowania.

Jak przypomina dpa, jako pierwsze miasto w Europie eksperyment z darmową komunikacją miejską rozpoczął pięć lat temu Tallin. Belgijskie Hasselt oraz amerykańskie Seattle i Portland rozpoczęły wysiłki w tym celu, które później zarzuciły.

W związku z problemami związanymi z jakością powietrza wobec Niemiec i ośmiu innych państw UE (Czech, Hiszpanii, Francji, Włoch, Węgier, Rumunii, Słowacji i Wielkiej Brytanii) toczą się postępowania o naruszenie unijnego prawa.

KE zamierza zdecydować w marcu, czy złoży przeciw przekraczającym normy krajom skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE. W grę wchodzą wysokie kary finansowe.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE