ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE CMS
CMS


KOMENTARZE CMS

Kancelaria CMS wzmacnia praktykę transakcyjną w Polsce
16.02.2018r. 16:49

Od 5-go lutego 2018 r. do grona partnerów kancelarii CMS dołączył Rafał Zwierz, który będzie odpowiedzialny za rozwój praktyki rynków kapitałowych oraz wzmocni zespół fuzji i przejęć siedemnastoletnim doświadczeniem transakcyjnym. Rafał Zwierz będzie czwartym partnerem w blisko 30-to osobowym zespole transakcji i prawa spółek kancelarii CMS w Polsce.

Rafał Zwierz od początku swojej kariery związany był kolejno z nowojorskim, londyńskim oraz warszawskim biurem Weil, Gotshal & Manges, gdzie doradzał przy największych debiutach giełdowych oraz fuzjach i przejęciach na polskim rynku, a także przy transakcjach transgranicznych w Europie Środkowo - Wschodniej. Doświadczenie Rafała obejmuje doradztwo przy IPO m.in. takich spółek jak Polski Holding Nieruchomości, Wirtualna Polska, CD Projekt, Stelmet, Alumetal, Prime Car Management, New World Resources, Opoczno, bmp AG, czy PGE Polska Grupa Energetyczna SA.

Doświadczenie w obszarze rynków kapitałowych Rafał Zwierz skutecznie łączy z doradztwem transakcyjnym w obszarze fuzji i przejęć, ze szczególnym uwzględnieniem klientów działających w sektorze energetycznym. Pracował m.in. przy akwizycjach dokonywanych przez PKN ORLEN, Petrolinvest, CEZ oraz przy transakcjach dotyczących zmian właścicielskich m.in. w spółkach Sfinks Polska, Ruch, Farutex. Uczestniczył także w zakończonych sukcesami projektach restrukturyzacyjnych.

"Wzmocnienie zespołu jest kolejnym elementem strategii rozwoju naszej praktyki transakcyjnej. Doświadczenie Rafała w zakresie rynków kapitałowych oraz fuzji i przejęć doskonale uzupełnia ekspertyzę naszego zespołu, który uznawany jest za jeden z wiodących w Polsce w zakresie obsługi transakcji funduszy private equity. Dzięki połączeniu sił z nowym partnerem planujemy umocnić naszą pozycję na rynku transakcyjnym w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo - Wschodniej" - podkreśla Marek Sawicki, partner zarządzający praktyką transakcyjną kancelarii CMS.

Kancelaria CMS zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby transakcji przeprowadzonych w Polsce oraz w Europie Środkowo - Wschodniej w 2017 r. według danych Mergermarket. Jako najczęściej wybierana firma prawnicza, CMS wspierała swoich klientów w ostatnim roku przy 15 transakcjach w Polsce oraz 32 przejęciach w regionie. Polski zespół transakcyjny doradzał tym samym przy prawie połowie transakcji ogłoszonych w ostatnim roku na rynkach środkowo - europejskich.

Zespół fuzji i przejęć oraz prawa spółek CMS liczy obecnie ok. 30 prawników i uznawany jest za jedną z wiodących praktyk w Polsce w międzynarodowych rankingach Chambers & Partners oraz Legal 500 (druga pozycja w zestawieniach). Marek Sawicki, partner zarządzający zespołem w Warszawie, zakwalifikowany został przez Chambers & Partners do najwyższej grupy Band 1 w ramach nominacji indywidualnych w kategorii Private Equity. Również w kategorii PE, kancelaria CMS uznawana za jedną z najlepszych firm prawniczych w Polsce (Band 2) oraz najlepszą firmę prawniczą w Europie Środkowo - Wschodniej w kategorii Corporate/M&A (Band 1).

Rafał Zwierz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Harvard Law School. Posiada uprawnienia zawodowe radcy prawnego w Polsce i w Anglii. Jest także adwokatem w Stanie Nowy Jork.
CMS

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

O CMS
CMS - to jedna z największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych kancelarii w Polsce, należąca do sieci CMS - największej europejskiej sieci firm prawniczych. Zatrudnia 140 prawników w Warszawie, 2400 prawników w 53 biurach w 27 krajach w Europie. Najważniejsze obszary doradztwa prawnego, to: energetyka, infrastruktura i finansowanie projektów, transakcje, spory i arbitraż, nieruchomości i budownictwo.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE