ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Radni Ostrowa Wlkp. zwiększyli budżet na wymianę pieców węglowych w mieście
28.02.2018r. 13:19

Ostrowscy radni podjęli w środę uchwałę o zwiększeniu o 200 tys. zł środków przeznaczonych w tegorocznym budżecie miasta na wymianę pieców węglowych na ekologiczne. Po tej decyzji kwota przeznaczona na ten cel wzrosła do 1 mln 130 tys. zł.

Dzięki uchwale 220 gospodarstw z Ostrowa Wlkp. otrzyma bezzwrotne dotacje na wymianę pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. W pierwotnej wersji budżetu miasta na 2018 r. na wymianę źródeł ogrzewania zabezpieczono łącznie 930 tys. zł.

Jak powiedziała PAP prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek, ze względu na przyjętą w 2017 r. przez województwo wielkopolskie uchwałę antysmogową "coraz więcej mieszkańców pyta o możliwość skorzystania z dofinansowania. "Dlatego postanowiliśmy zwiększyć środki na ten cel" - poinformowała.
Klimek podkreśliła, że walka ze smogiem to jeden z priorytetowych władz miasta. W 2017 roku dzięki dofinansowaniu udało się wymienić źródła ogrzewania w 83 budynkach jednorodzinnych i 73 blokach mieszkalnych.

Uchwałę radni podjęli jednogłośnie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE