ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier Chin: zużycie energii na jednostkę PKB spadnie o 3 proc
05.03.2018r. 05:49

Premier Chin Li Keqiang utrzymał w poniedziałek cel wzrostu dla chińskiej gospodarki na 2018 rok na poziomie około 6,5 proc. i zapowiedział spadek zużycie energii na jednostkę PKB o 3 proc

Premier wytyczył te cele, przemawiając w Wielkiej Hali Ludowej do prawie 3 tys. delegatów na otwarcie dorocznej sesji Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych - chińskiego parlamentu.

W 2018 roku Chiny zmniejszą nadwyżkę zdolności produkcyjnej stali o 30 mln ton oraz węgla - o 150 mln ton. Zamknięte mają zostać wszystkie opalane węglem elektrownie o mocy poniżej 300 MW, które nie spełnią standardów emisji spalin - zapowiedział Li.

W tym roku w chińskich miastach powstanie 11 mln nowych miejsc pracy, a zużycie energii na jednostkę PKB spadnie o 3 proc. - mówił premier.
Zapowiedział też dalsze reformy państwowych firm oraz zwiększenie wysiłków, by Chiny stały się "krajem innowatorów".

Powtórzył że "trzy krytyczne bitwy" toczone przez chińskie władze to zmagania z ryzykiem finansowym, redukcja ubóstwa i walka z zanieczyszczeniem powietrza.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE