ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Przesiadka z dwusetek na nowe bloki klasy 1000 MW
06.03.2018r. 05:06

dr inż. Stanisław Tokarski - Centrum Energetyki AGH, Główny Instytut Górnictwa, dr hab. inż. Tomasz Chmielniak - prof. nadzw. ICHPW, Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla ("Nowa Energia" - 1/2018)
Kiedy możemy pożegnać się z dwusetkami? W jakim zakresie i ilości należy je modernizować, zgodnie z wymogami konkluzji BAT i potrzebami regulacyjnymi? Praca w systemie elektroenergetycznym kilku bloków klasy 1000 MW stanowić będzie dla OSP nowe doświadczenie. Na początku eksploatacji liczyć się należy z możliwością częstszych niedyspozycyjności tych jednostek (okres oswajania). Z czym to się wiąże dla pozostałych jednostek wytwórczych i dla systemu?

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryźliwy 06.03.2018r. 12:02
Za to możemy napisać to, co wiemy. Kozienice wypadły w szczycie zimowym i system "wytrzymał". OZE nigdy nie osiągną całorocznej zdolności do pracy w pełni sterowalnej i elektrownie regulacyjne będą istnieć. Należy wątpić, aby zadania ARCM i rezerwy 30 dni mogły być zlecone prosumentom i klastrom. Dotowanie OZE wymusza dotowanie mocy i mamy dwa systemy dotowane. Za utrzymanie bezpieczeństwa opinia zawsze będzie winić Rządy, a nie prosumentów i lobbystów OZE. A z pozycji Rządu najłatwiej i najtaniej zapewnić bezpieczeństwo poprzez budowę wielkoskalowej elektrowni regulacyjnej. Pamiętajmy, że "transformacja energetyczna już się dokonała, ale występują przejściowe trudności i w przyszłym roku zostanie podana data ustalenia daty, kiedy zostanie określona data ostatecznego sukcesu OZE".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: olo 17.03.2018r. 10:55
kolejna publikacja z cytowanymi cudzymi źródłami bez żadnego własnego wkładu. Czyli publicystyka. Problem w tym, że od podobno wiodących pracowników instytucji naukowych należy wymagać więcej , niż żerowanie na ogólniedostępnych źródłach..
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE