ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Naimski: wyzwaniem na następne stulecie jest dotrzymanie kroku konkurencyjności w wyścigu technologicznym
06.03.2018r. 21:50

Wyzwaniem na następne stulecie jest dotrzymanie kroku konkurencyjności w wyścigu technologicznym. Ujmując to szerzej mamy do czynienia z rewolucją technologiczną w bardzo wielu dziedzinach, nie tylko w energii, czy w energetyce - powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Nie przewiduję, żeby w najbliższej przyszłości, czyli kilkudziesięciu lat zakończyła się konkurencja między państwami, polityczna, gospodarcza, a w tym sensie będzie również kontynuowana konkurencja w dziedzinie dostępu do nośników energii, ale także do technologii produkcji energii elektrycznej - powiedział Piotr Naimski.

Technologie te są na naszych oczach rewolucjonizowane. Dotyczy to, czy będzie to dotyczyło, w bardzo dużym stopniu magazynowania energii. Jeżeli zostanie opanowana technologia magazynowania energii w sensie masowym i sposób bardzo wydajny, czyli elastyczny, to będzie to oznaczało, że np. odnawialne źródła energii uzyskają nowe życie, w nowym wymiarze - mówił dalej.

Kolejnym obszarem, który będzie się rewolucjonizował jest sposób zarządzania energią, czyli jak zarządzać popytem na nią. Umożliwi to uniknięcie pików zapotrzebowania, gdyż będziemy mogli łatwo zarządzać popytem - zwrócił uwagę w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Piotr Naimski.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: PP 07.03.2018r. 12:22
Z tym następnym stuleciem, to Minister stanowczo przeszarżował. Przy obecnej dynamice zmian we wszystkich... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 07.03.2018r. 18:35
Zgoda że konkurencyjność jest ważna, ale jak ma być konkurencyjna polska chemia skoro będzie kupowała gaz z Norwegii... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: cytaty 13.03.2018r. 12:04
"jak zarządzać popytem na nią" jest sprawdzone rozwiązanie - kartki
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE