ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PKEE w Paryżu buduje sojusz w dziedzinie elektromobilności
09.03.2018r. 10:09

Wiceprezes Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej Marta Gajęcka rozmawiała w Paryżu w czwartek (08.03) z szefową Francuskiej Unii Elektryczności (UFE) Christine Goubet - Milhaud. Tematami rozmów była polsko - francuska współpraca w zakresie rozwoju elektromobilności i magazynowania energii. PKEE w Unii Europejskiej zabiega aktywnie o wypracowanie wspólnych rozwiązań w kwestiach energetycznych.

Wiceprezes Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej Marta Gajęcka podkreślała po rozmowach w Paryżu, że rozwój elektryfikacji transportu stwarza duże możliwości dla sektora elektroenergetycznego. "Budowa całego ekosystemu pojazdów elektrycznych wymaga przygotowania europejskiej infrastruktury ładowania oraz rozwoju technologii baterii wykorzystywanych w autach". W ubiegłym miesiącu w Polsce weszła w życie ustawa promująca elektromobilność, która zakłada m.in. powstanie 6000 punktów ładowania. Jednocześnie w Brukseli Maros Sefcovic wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej zainicjował projekt stworzenia technologii budowania unijnej baterii, która docelowo ma być wykorzystywana przez koncerny motoryzacyjne na Starym Kontynencie. Podczas wizyty we Francuskiej Unii Elektryczności wiceprezes PKEE Marta Gajęcka rozmawiała o potencjale polskiej R&D w systemach magazynowania energii. "PGE Energia Odnawialna podjęła decyzję o zbudowaniu na górze Żar - obok należącej do spółki farmy fotowoltaicznej - nowoczesnego magazynu energii o mocy 500 kW i pojemności 750 kWh." - przypomniała Marta Gajęcka. Christine Goubet - Milhaud. zwróciła uwagę na potencjał badawczo-rozwojowy w tym zakresie francuskiego koncernu EDF.

PKEE obserwuje stały wzrost zainstalowanej mocy niestabilnych źródeł energii (energetyka wiatrowa, słoneczna), co wymaga opracowania nowych metod stabilizacji pracy sieci elektrycznych, a w szczególności sieci średniego napięcia. Dlatego, aby obniżyć straty energii oraz koszty z tym związane stabilizacja pracy sieci magazyny energii powinny być realizowane jak najbliżej niestabilnych źródeł energii oraz dostosowywać się automatycznie do lokalnych warunków panujących w sieci.

W Paryżu podczas spotkania przedstawicielek PKEE i UFE poruszono również kwestię aktualnie w Brukseli toczących się negocjacji dwóch pakietów legislacyjnych. Tak zwany "Pakiet Zimowy" dotyczy m.in. bezpieczeństwa dostaw energii oraz rynków mocy, natomiast osobno negocjowany jest zestaw regulacji w sprawie czystego transportu, w tym pojazdów elektrycznych. PKEE zabiega o stworzenie i ugruntowanie wspólnego podejścia do obu tematów pomiędzy przedstawicielami największych producentów energii w UE. W tym roku najprawdopodobniej zapadną rozstrzygnięcia w negocjacjach między Radą UE a Parlamentem Europejskim w tych kwestiach.
PKEE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE