ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Porozumienie energetyczne między Polską a Litwą podpisane. "Impuls do dalszej współpracy"
12.03.2018r. 06:26

Podpisane w piątek porozumienie o współpracy w dziedzinie energetyki i transportu morskiego powinno dać kolejny impuls do współpracy naszych państw - podkreślił w piątek premier Litwy Saulius Skvernelis. Jak dodał, cieszy go współpraca Polski i Litwy w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa.

Premierzy Polski Litwy Mateusz Morawiecki Saulius Skvernelis wzięli w piątek udział w Wilnie w ceremonii podpisania memorandum o porozumieniu między polskim ministerstwem energii i jego litewskim odpowiednikiem oraz w ceremonii podpisania memorandum o współpracy portów i uruchomieniu połączenia promowego Szczecin-Kłajpeda.

Na konferencji prasowej litewski premier podkreślił, że "nie można pominąć milczeniem wspaniałej współpracy (Polski i Litwy) w dziedzinie energetyki".
"Jesteśmy wdzięczni za wsparcie na rzecz synchronizacji sieci energetycznych państw bałtyckich z kontynentalnymi sieciami europejskimi przez Polskę" - mówił. "Jesteśmy bardzo wdzięczni za stanowisko Polski odnośnie niekupowania energii elektrycznej z niebezpiecznej elektrowni jądrowej w Ostrowcu" - dodał Skvernelis.

Wyraził też nadzieję, że w najbliższej przyszłości rozpocznie się budowa gazociągu Polska-Litwa. "Podpisane dziś porozumienie o współpracy w dziedzinie energetyki i transportu morskiego powinno dać kolejny impuls do współpracy naszych państw" - ocenił.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Sum 12.03.2018r. 09:53
A co żeśmy za to dostali?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE