ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron liderem relacji inwestorskich
12.03.2018r. 08:47

Relacje inwestorskie TAURON Polska Energia zostały uznane za najlepsze wśród spółek z indeksu WIG30. Spółka została doceniona w badaniu relacji inwestorskich zorganizowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet" oraz Izbę Domów Maklerskich.

- W Tauronie wierzymy, że transparentna komunikacja z rynkiem przekłada się na wyższy poziom zaufania ze strony inwestorów, instytucji finansujących i partnerów biznesowych, dlatego przywiązujemy dużą wagę do budowania dobrych relacji ze wszystkimi grupami inwestorów. Cieszę się, że jakość naszej komunikacji z rynkiem kapitałowym zostaje regularnie doceniana przez inwestorów i ekspertów branżowych - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Taurona.

Publikacji raportów okresowych Taurona każdorazowo towarzyszy konferencja dla inwestorów i analityków, podczas której przedstawiciele zarządu szczegółowo komentują osiągnięte wyniki finansowe i najważniejsze wydarzenia raportowanego okresu. Spotkania te są transmitowane, by zapewnić dostęp do informacji wszystkim zainteresowanym. Ponadto, po każdej konferencji, przedstawiciele zarządu Taurpn odpowiadają na pytania dotyczące działalności Grupy na czacie inwestorskim skierowanym do inwestorów indywidualnych.

Sprawną komunikację z tą grupą inwestorów, która posiada ok. 10 proc. łącznej liczby akcji Taurona dopełniają "Dni Inwestora Indywidualnego", podczas których inwestorzy biorą udział w dyskusji z kierownictwem Grupy Tauron oraz mają możliwość zapoznania się z aktywami Grupy. Ważnym narzędziem kierowanym do inwestorów indywidualnych są również zamieszczane w internecie komentarze video prezesa zarządu do wyników finansowych.

- Rzetelnie prowadzone relacje inwestorskie przynoszą konkretne korzyści zarówno dla spółki, jak i jej interesariuszy. Z pewnością wpływają pozytywnie na wizerunek firmy, niwelują niepewność, a w konsekwencji redukują ryzyko inwestycyjne - podkreśla Marek Wadowski, wiceprezes zarządu ds. finansów Taurona. - Każdy akcjonariusz, bez względu na wielkość posiadanego pakietu akcji, może liczyć na rzetelne informacje o działalności i wynikach Grupy Tauron. Dążymy bowiem do tego, aby decyzje inwestycyjne były podejmowane świadomie na podstawie wiedzy, która zostanie pozyskana dzięki przejrzystej polityce informacyjnej - dodaje wiceprezes.

Podnoszeniu zaufania w relacjach z inwestorami instytucjonalnymi służy natomiast udział w kilkunastu roadshows i konferencjach organizowanych w Polsce i światowych centrach finansowych. Dzięki tym wydarzeniom możliwy jest aktywny dialog z przedstawicielami instytucji finansowych zainteresowanych inwestycjami w akcje i obligacje spółek sektora energetycznego.

Tauron jest liderem w komunikacji z rynkiem kapitałowym. W dwóch poprzednich edycjach badania relacji inwestorskich (w latach 2015 i 2016) Tauron zajął również pierwsze miejsce. W ubiegłorocznej edycji konkursu "The Best Annual Report" organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków Tauron został zaliczony do elitarnego grona "Best of the Best" skupiającego spółki stosujące najwyższe standardy raportowania.

Warto również przypomnieć, że w ubiegłym roku Tauron otrzymał tytuł "Herosa Rynku Kapitałowego 2017" w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Spółka została doceniona za wysokie standardy w obszarze relacji inwestorskich oraz stosowanie najlepszych praktyk w zakresie komunikacji kierowanej do inwestorów indywidualnych. W 2017 r. Tauron Polska Energia znalazł się również w gronie laureatów rankingu "Transparentna Spółka Roku 2016" za przejrzystość biznesu i jakość komunikacji z rynkiem.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Akcjonariusz 12.03.2018r. 09:35
Gratulacje. Życzę powrotu kursu akcji powyżej 4 PLN.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE