ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rynek ropy boi się danych z USA - może być wzrost i produkcji, i zapasów ropy
13.03.2018r. 08:10

Ropa w USA jest wyceniana niemal bez zmian, po zniżce w poniedziałek o 1,1 proc. Rynek paliw czeka na dane o zapasach i produkcji ropy w USA, i obawia się, że i jednno i drugie wzrosło w ubiegłym tygodniu, a to nie będzie dobre dla notowań ropy - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 61,35 USD, po zniżce o 1 centa.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 1 centa do 64,96 USD za baryłkę.

Analitycy spodziewają się trzeciego z rzędu tygodniowego wzrostu zapasów ropy - tym razem o 1,9 mln baryłek.

We wtorek dane o zapasach ropy poda niezależny Amerykański Instytut Paliw (API), a w środę zrobi to Departament Energii (DoE).

Amerykańskie władze szacują, że produkcja ropy z łupków w największych regionach wzrośnie w kwietniu o 131.000 baryłek dziennie i może osiągnąć poziom 6,95 mln baryłek.
Całkowita produkcja ropy w USA już przekroczyła poziom 10 mln baryłek dziennie.

W takiej sytuacji krajom OPEC będzie trudno równoważyć rynki paliw, bo chociaż dostarczają one, wraz z Rosją, mniejsze ilości ropy na rynki, to wysoka produkcja ropy w USA może skutecznie te działania niwelować.

"Obecnie na rynkach paliw jest presja na spadek cen ropy ze względu na obawy o wyższą produkcję surowca w USA" - mówi Kim Kwangrae, analityk rynku surowców w Samsung Futures Inc. w Seulu.

"Już wzrost produkcji ropy w USA stanowi problem. Do tego jeszcze rosną amerykańskie zapasy surowca, a to dla cen ropy duże wyzwanie" - dodaje.

W poniedziałek ropa na NYMEX staniała o 68 centów, czyli 1,1 proc., do 61,36 USD za baryłkę.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE