ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Porozumienie naftowe zagrożone rozłamem
13.03.2018r. 08:35

W rozmowie z Wall Street Journal minister ropy Iranu zdradził, że porozumienie naftowe z udziałem kartelu OPEC i jedenastu producentów, w tym Rosji jest zagrożone rozłamem - czytamy w BiznesAlert.pl.

Bijan Zanganeh powiedział WSJ, że układ zakładający skoordynowaną redukcję wydobycia ropy naftowej o w sumie 1,8 mln baryłek dziennie w celu podniesienia cen na światowych rynkach jest zagrożony rozłamem. Powodem ma być różnica opinii między krajem Zanganeha a Arabią Saudyjską. Irańczycy twierdzą, że cena baryłki powinna zostać utrzymana w okolicach 60 dolarów, a Saudyjczycy stawiają na poziom powyżej 70 dolarów. Zależy im na maksymalizacji przychodów przed planowaną ofertą publiczną na akcje Saudi Aramco. Iranowi zależy na wzroście wydobycia i odbijaniu rynku po powrocie możliwym dzięki zniesieniu sankcji międzynarodowych.
Spór może mieć wpływ na rozmowy o ewentualnym obniżeniu poziomu cięć przed szczytem poświęconym porozumieniu, który jest zapowiadany na czerwiec tego roku. Iran ma wątpliwości, czy należy utrzymywać obecny poziom cięć i ostrzega, że podwyżka ceny do okolic 70 dolarów zgodnie z wolą Arabii zagrozi wzrostem podaży po stronie producentów w USA, głównej konkurencji państw kartelu OPEC. Portal OilPrice.com wskazuje, że Amerykanie zwiększają produkcję także przy ropie za 60 dolarów. Agencja Rystad Energy ocenia, że jeśli cena baryłki Brent wzrośnie z około 60 do 70 dolarów, Amerykanie wypuszczą na rynek dodatkowe 600 tysięcy baryłek ropy naftowej dziennie - czytamy w BiznesAlert.pl.
OilPrice , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE