ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

UniCredit chce zarobić na sprzedaży farmy wiatrowej miliard euro
13.03.2018r. 14:10

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, włoski bank potwierdza plany sprzedaży jednej z najstarszych morskich farm wiatrowych, której jest 100-procentowym właścicielem.

UniCredit SpA wystawia na sprzedaż 100 proc. udziałów w spółce Ocean Breeze Energy GmbH, która jest właścicielem działającej u wybrzeży Niemiec farmy wiatrowej Bard Offshore 1.

Bloomerg podaje, powołując się na osoby związane z tą sprawą, że wartość takiej transakcji może wynieść ponad 1 mld euro.

Projekt Bard Offshore 1 składa się z 80 elektrowni wiatrowych, model Bard, każda o mocy 5 MW. Farma wiatrowa zajmuje powierzchnię 60 km2 i jest zlokalizowana 90 km od znajdującej się na Morzu Północnym wyspy Borkum. Elektrownie wiatrowe umieszczono na głębokości 40 metrów.

Pierwsze morskie wiatraki w ramach projektu Bard Offshore 1 uruchomiono już w listopadzie 2010 r., ale całość oddano do użytku z istotnym opóźnieniem dopiero w 2013 r. Jak zaznacza Bloomberg, w tym czasie UniCredit wykonał związane z tym projektem odpisy wartości w wysokości 240 mln euro.
Na realizację projektu Bard Offshore 1 UniCredit otrzymał wsparcie z Unii Europejskiej w wysokości 53 mln euro. Finansowanie dla projektu zapewnił natomiast należący do włoskiej grupy bank HypoVereinsbank. Inwestycja kosztowała, według Bloomberg New Energy Finance, około 1,2 mld euro.

BNEF podaje, że właściciel farmy wiatrowej Bard Offshore 1 jeszcze przez 16 lat może sprzedawać energię po zagwarantowanej cenie na podstawie umowy zawartej z niemieckimi władzami.

W ubiegłym roku farma wiatrowa Bard Offshore 1 wyprodukowała 0,92 TWh energii elektrycznej, osiągając przeciętny współczynnik wykorzystania mocy rzędu 35,8 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE