ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW będzie chciała wypłacić dywidendę za 2018 rok
13.03.2018r. 15:50

JSW będzie chciała wypłacić dywidendę za 2018 rok, zgodnie z polityką dywidendową spółki. Potencjalny rozwój projektów wydobywczych, np. Dębieńska, nie będzie miał na to wpływu - poinformował prezes Daniel Ozon.

"W średnim i długim terminie chcemy być spółką dywidendową, chcemy zadbać o akcjonariuszy. Na pewno będziemy się starali w kolejnym roku wypłacić dywidendę" - powiedział Ozon na konferencji.

Zarząd JSW zdecydował o zawieszeniu stosowania polityki dywidendowej spółki w zakresie przeznaczenia wyników za 2017 rok. Będzie proponował przeznaczyć zysk za 2017 r. w całości na kapitał zapasowy. Skonsolidowany zysk netto JSW za 2017 rok wyniósł 2,54 mld zł.

"Na dzień dzisiejszy zgoda na wypłatę dywidendy praktycznie musiałaby się wiązać ze spłatą obligacji w wysokości ok. 850 mln zł" - powiedział Ozon.

Prezes podtrzymał, że spółka chce zwiększać bazę zasobową w Polsce.

"Potencjalnie jest projekt obok kopalni Krupiński, gdzie dostaliśmy koncesję na węgiel typu 35 oraz portfel projektów Prairie Mining, czyli Dębieńsko i Jan Karski" - powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Pytany, czy wypłata dywidendy za 2018 rok byłaby możliwa, gdyby pojawił się dodatkowy CAPEX związany z rozwojem któregoś z tych projektów, odpowiedział: "Tak, będzie możliwa. Zależy nam na tym, by wrócić do akcjonariuszy".
Wyjaśnił, że potencjalną inwestycję można np. realizować pozabilansowo, poprzez spółkę celową.

Poinformował, że JSW jest przed kolejną turą rozmów z Prairie Mining, które odbędą się za tydzień - dwa.

"Przedstawione nam było portfolio projektów, jakie ma Prairie Mining w Polsce. Projekt Dębieńsko znamy, wiemy jakie to złoże, jakie warunki geologiczne. Wiedzę o projekcie Jan Karski mamy tylko na podstawie informacji publicznych. Dowiedzieliśmy się niedawno, że jest tam węgiel półkoksujący" - powiedział Ozon.

Poinformował, że potencjalna spółka celowa mogłaby być z Prairie Mining, ale i inwestorami finansowymi.

"Jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, że jesteśmy jednym z akcjonariuszy, głównym, i mamy jeszcze kilku partnerów mniejszościowych" - powiedział prezes.

Pytany, czy partnerem do projektów wydobywczych mogłaby być Bogdanka, odpowiedział: "Teoretycznie to jest jakiś partner do wspólnych projektów".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE