ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW chce być gotowa na okres dekoniunktury na rynku węgla koksowego
13.03.2018r. 17:31

JSW chce być gotowa na okres dekoniunktury na rynku węgla koksowego, stąd m.in. prowadzi prace nad pozyskaniem finansowania długoterminowego. W krótkim terminie spółka nie widzi ryzyka spadku cen - poinformował prezes JSW Daniel Ozon.

"Jest duża zmienność cen węgla koksowego. Przed tą zmiennością chcemy się chronić i po to jest fundusz stabilizacyjny i prace nad pozyskiwaniem długoterminowego finansowania. (...) Ciężko jest przewidzieć, kiedy będzie dekoniunktura, ale w przyszłości trzeba się jej spodziewać. (...) Czy to będzie za dwa lata, czy trzy, czy wojna cenowa się rozkręci, czy jakiś kataklizm pogodowy się pojawi, nie wiem. Przygotowujemy się, by przetrwać okres dekoniunktury przez rok, czy dwa" - powiedział prezes Ozon na konferencji.

"Poziom gotówki nie jest jeszcze na poziomie dającym spółce komfort bez refinansowania. Nie zakładamy, że ceny się +przepołowią+ w ciągu kwartału, dwóch, ale widzimy potencjalne ryzyka, które mogą wywoływać dużą presję na cenę, jeśliby się spełniły razem. W ciągi kwartału, dwóch tych ryzyk nie widzimy" - dodał Ozon.

Jednym z celów JSW na 2018 rok jest pozyskanie finansowania długoterminowego i zbudowanie optymalnej struktury finansowania.
Spółka chce zrefinansować zadłużenie i pozyskać dodatkowe środki na rozwój bazy zasobowej. Pracuje nad emisją obligacji na rynku amerykańskim oraz pozyskaniem finansowania na rynku krajowym.

W 2017 roku JSW wykupiła obligacje w wysokości 419,5 mln zł oraz 64 mln USD. Na koniec 2017 roku spółka miała obligacje o wartości 517,5 mln zł i 93,7 mln USD.

Ozon powtórzył, że w tym roku CAPEX grupy wynieść ma 1,8 mld zł, a samej JSW ok. 1,4 mld zł. Planowana wartość wydatków nie uwzględnia ewentualnych nakładów związanych z rozwojem nowych projektów, np. Dębieńska.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Młody bóg 13.03.2018r. 22:24
A ja chcę być młody, piękny i bogaty. I co? Bzik
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE