ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gaz-System wyśle na Ukrainę ekspertów, którzy pomogą zreformować zarządzanie gazociągami
14.03.2018r. 05:54

Gaz-System nie zainwestuje w gazociągi na Ukrainie. Wyśle za to ekspertów, którzy pomogą zreformować zarządzanie nimi - czytamy w BiznesAlert.pl.

Podczas Forum Europa-Ukraina odbył się panel poświęcony przełamaniu dominacji głównych dostawców gazu do Europy Środkowo-Wschodniej. W jego trakcie pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski zdradził, że chociaż polski Gaz-System nie jest zainteresowany inwestycjami w ukraińskie gazociągi, to wesprze prace ukraińskie na rzecz rozdziału właścicielskiego w sektorze gazu.

- Gaz-System nie ma w strategii inwestycji w gazociągi na Ukrainie. Zgłosił się jako partner strategiczny przy pomocy w procesie unbundlingu, czyli rozłączenia przesyłu i dystrybucji w systemie przesyłowym gazu - zdradził Naimski. Potwierdził w ten sposób udział Gaz-Systemu w procedurze zbierania partnerów przy modernizacji gazociągów na Ukrainie. Zaprzeczył też informacjom, które sugerowały, że Gaz-System stanie się akcjonariuszem spółki zarządzającej gazociągami ukraińskimi po reformie, czyli Magistralnych Gazowodów Ukrainy.
- Spotkanie w tej sprawie już się odbyło. Wśród siedmiu firm, które zgłosiły się do pomocy stronie ukraińskiej żadna na tym etapie nie rozważa wejścia kapitałowego. Doświadczenie Gaz-Systemu w unbundlingu i wdrażaniu regulacji europejskich w polskim sektorze gazowym może być pomocna dla Ukraińców - podsumował cytowany przez BiznesAlert.pl Naimski.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE