ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wyniki PGNIG zgodne z oczekiwaniami, analitycy nie spodziewają się reakcji rynku
14.03.2018r. 08:26

Wyniki PGNiG w czwartym kwartale są zgodne z oczekiwaniami, dlatego reakcja rynku na ich publikację powinna być neutralna - uważają analitycy. Uwagę zwraca jedynie słaby cash flow operacyjny spółki.

"Wyniki PGNiG z grubsza są zgodne z oczekiwaniami. Reakcja rynku na ich publikację powinna być neutralna, zobaczymy, co spółka powie dzisiaj na konferencji. Zwracamy uwagę na relatywnie słaby cash flow operacyjny w wysokości 1,14 mld zł, natomiast wyniki w poszczególnych segmentach nie odbiegają znacząco od naszych założeń" - powiedział PAP Biznes Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ.

Z wyliczeń analityka wynika, że EBITDA powtarzalna PGNiG w czwartym kwartale 2017 roku wyniosła 1,89 mld zł, a DM BOŚ szacował ją na 1,90 mld zł.

"Patrząc na poszczególne segmenty to EBITDA w upstreamie wyniosła 1,16 mld zł, a my oczekiwaliśmy 1 mld zł, EBITDA w obrocie po uwzględnieniu odpisów aktywów w wysokości 364 mln zł i odpisów zapasów na poziomie 26 mln zł wyniosła 145 mln zł, wyżej od naszych oczekiwań 100 mln zł. Negatywnym zaskoczeniem jest wynik EBITDA w dystrybucji (525 mln zł vs. nasze oczekiwania 600 mln zł), nieco gorsza od naszych prognoz była też EBITDA w wytwarzaniu" - powiedział Prokopiuk.
EBITDA PGNiG w 2017 roku wyniosła 6,58 mld zł wobec prawie 6 mld zł rok wcześniej. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami na poziomie 6,55 mld zł. Zysk operacyjny wzrósł do 3,91 mld zł z 3,4 mld zł w 2016 roku, a skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,9 mld zł wobec 2,3 mld zł rok wcześniej. Zysk netto PGNiG, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł 2,9 mld zł.Przychody grupy wzrosły w 2017 roku do 35,9 mld zł z 33,2 mld zł w 2016 roku.

W samym czwartym kwartale przychody grupy PGNiG wyniosły 10,97 mld zł (wzrost rdr o 8 proc.), EBITDA spadła o 22 proc., do 1,32 mld zł, EBIT zmniejszył się o 38 proc., do 650 mln zł, a zysk netto spadł o 37 proc. i wyniósł 456 mln zł. Wynik EBITDA oczyszczony o wpływ odpisów wyniósł w trzech ostatnich miesiącach 2018 roku 1,81 mld zł.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE