ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

TVO porozumiało się z Arevą i Siemensem w sprawie rekompensaty za opóźnienie budowy bloku elektrowni jądrowej Olkiluoto
14.03.2018r. 09:14

Fińskie TVO doszło do porozumienia z francuską Arevą i niemieckim Siemensem w sprawie rekompensaty za dziesięcioletnie opóźnienie budowy trzeciego bloku elektrowni jądrowej Olkiluoto w technologii EPR. Spółki odpowiedzialne za projekt mają zapłacić 450 mln euro - czytamy w BiznesAlert.pl.

Budowa bloku Olkiluoto 3 ruszyła w 2005 roku na mocy kontraktu z 2003 roku. Mimo to nadal się nie zakończyła. Pierwotnie miało się to stać w 2009 roku, ale projekt napotkał na liczne przeszkody. Obecnie termin uruchomienia obiektu jest zapowiedziany na maj 2019 roku.
TVO podkreśla, że wejście w życie porozumienia zależy od spełnienia określonych warunków przez Arevę i Siemensa. Mają przedstawić informacje na temat środków finansowych i ludzkich, które pozwolą ukończyć projekt. Jeśli tak się nie stanie, może on zostać anulowany, a kara wzrośnie. Porozumienie przewiduje także, że dalsze opóźnienia spowodują naliczenie dodatkowych należności - czytamy w BiznesAlert.pl.
World Nuclear News , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE