ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BDM rekomenduje "akumuluj" PGNiG, cena docelowa 6,55 zł
14.03.2018r. 09:16

Analitycy BDM w raporcie z 12 marca podtrzymali rekomendację dla PGNiG "akumuluj" i cenę docelową na poziomie 6,55 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji PGNiG wynosił 6,13 zł.

"Spółka pokazała już wstępne wyniki za czwarty kwartał 2017. Oczyszczona EBITDA nieznacznie wzrosła o 1 proc. r/r. Oznacza to lekką poprawę względem poprzednich kwartałów (w 2Q'17 i 3Q'17 spółka notowała erozję r/r). Inwestorów mogły jednak rozczarować słabe wyniki w segmencie Obrotu oraz styczniowa obniżka taryf dystrybucyjnych" - napisał autor raportu Krzysztof Pado.

"Zwracamy jednocześnie uwagę, że trudno wyobrazić sobie, by segment Obrotu generował ujemną roczną EBITDA w długim terminie: i) krajowy rynek został w ostatnim czasie uregulowany pod kątem pozycji PGNiG, ii) zbliża się termin rozstrzygnięć w sprawie zmiany formuły cenowej w kontrakcie jamalskim" - dodał.
Natomiast w obszarze Dystrybucji BDM zakłada, że obniżenie taryf (głównie pochodna relatywnie niskich rentowności obligacji w latach 2016-17) jest przejściowe.

"Zwracamy także uwagę, że wyniki Wydobycia w 2018 roku powinny być wspierane przez wyższe ceny węglowodorów. Uważamy, że obecne poziomy są atrakcyjne do ponowienia naszej rekomendacji +akumuluj+. Utrzymujemy cenę docelową na poziomie 6,55 zł. Zwracamy uwagę, że wycena nie uwzględnia potencjalnego one-off'a w postaci potencjalnej płatności retroaktywnej w arbitrażu z Gazpromem" - napisano w raporcie.

Raport został po raz pierwszy udostępniony klientom BDM 12 marca 2018 roku (o godzinie 12.40). Depesza PAP Biznes stanowi skrót raportu, jego pełna wersja dostępna jest na stronie www.bdm.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE