ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron oczekuje nieznacznego wzrostu EBITDA w dystrybucji, spadku w sprzedaży i wytwarzaniu
14.03.2018r. 11:05

Tauron spodziewa się w 2018 roku nieznacznego wzrostu EBITDA w dystrybucji, spadku w sprzedaży i wytwarzaniu. W segmencie wydobycie wynik EBITDA powinien być w tym roku stabilny z możliwością wzrostu - wynika z prezentacji przed środową konferencją prasową.

Tauron zakłada w 2018 roku wzrost wydatków inwestycyjnych w grupie do ponad 4 mld zł na skutek realizowanego projektu w Jaworznie oraz wyższych nakładów w segmencie dystrybucji.

W 2017 roku Tauron przeznaczył na inwestycje około 3,5 mld zł.

Spółka przewiduje na ten rok wzrost poziomu zadłużenia, przy utrzymaniu wskaźnika dług netto/EBITDA poniżej 3,0.

Poniżej szczegółowe założenia dla EBITDA poszczególnych segmentów grupy Tauron na 2018 rok.
Dystrybucja:
Wzrost WRA w 2018 roku o 621 mln zł, do kwoty 16,9 mld zł. Szacowany wpływ na EBITDA segmentu: + 36 mln zł; WACC na poziomie 6,015 proc. (5,633 proc. w 2017 r.). Szacowany wpływ na EBITDA segmentu: + 82 mln zł; Wzrost wolumenu dostarczanej energii;Kontynuacja programu poprawy efektywności.

Sprzedaż:
Nieznaczny spadek wolumenu sprzedaży do odbiorców końcowych; Rosnąca cena zakupu energii skutkująca spadkiem marży; Brak pozytywnego wpływu zdarzenia jednorazowego w postaci rozwiązania w 2017 r. rezerwy na projekt w Stalowej Woli w wysokości 203 mln zł.

Wytwarzanie:
Kilkunastoprocentowy wzrost cen węgla rdr; Wyższe ceny uprawnień do emisji CO2 oraz niższa alokacja uprawnień nieodpłatnych; Kontynuacja programu poprawy efektywności.

Wydobycie:
Wolumen produkcji węgla handlowego na poziomie zbliżonym do 2017 r.; Znaczący wzrost kosztów usług obcych, materiałów, maszyn i urządzeń górniczych; Wyższa o ok. 10 proc. średnia cena sprzedaży węgla;Kontynuacja programu poprawy efektywności.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE