ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Konferencja konsultacyjna na temat Polityki Surowcowej Państwa
14.03.2018r. 11:12

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy zaprasza do udziału w regionalnej konferencji konsultacyjnej dotyczącej projektu Polityki Surowcowej Państwa (PSP).

Konferencja odbędzie się we Wrocławiu, 28 marca 2018 r. w godz. 10.30-16.00 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii, Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 7, sala 1D im. Unii Europejskiej.

Będzie to już piąta konferencja, po Warszawie, Krakowie, Katowicach i Toruniu, w ramach trwających od listopada 2017 r. szerokich konsultacji projektu PSP. Spotkanie będzie miało charakter paneli dyskusyjnych, podczas których zostaną zaprezentowane i omówione zagadnienia związane z pozyskiwaniem surowców z opadów oraz rekultywacją i remediacją, tj. Filaru 3 PSP.

W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele rządu i parlamentu, władz lokalnych, świata nauki i przemysłu, ich moderatorami zaś będą dziennikarze, zajmujący się m. in. tematyką ochrony środowiska. Wraz z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się nad zapisami projektu PSP, w szczególności odnoszącymi się do Filaru 3 oraz nad możliwościami wdrożenia PSP. Jednym z kluczowych tematów dyskusji będzie pozyskiwanie surowców z odpadów jako zamienników dla surowców naturalnych, z czym nierozerwalnie wiąże się problematyka rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym, a także rekultywacja i remediacja. Przywracanie pełnej wartości użytkowej i przyrodniczej obszarom poeksploatacyjnym, poprawa stosunków wodnych na takich terenach oraz techniki rekultywacji i remediacji, to zagadnienia, którym także chcielibyśmy poświęcić szczególną uwagę podczas naszego spotkania.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne jest zarejestrowanie się za pomocą formularza dostępnego pod adresem: http://psp.mos.gov.pl/zgloszenia-wroclaw. W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z Panem Pawłem Derkowskim, tel.: 22 459 2780, 696 598 823; e-mail: pawel.derkowski@pgi.gov.pl; z Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego, któremu Ministerstwo Środowiska powierzyło organizację konferencji konsultacyjnych.

Więcej informacji o projekcie PSP na stronie psp.mos.gov.pl.
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE