ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Budowa scenariuszy zapotrzebowania na energię na przykładzie wybranych gmin jako element strategii gminy samowystarczalnej energetycznie
21.03.2018r. 05:21

Tomasz Popławski ("Rynek Energii" - 1/2018)
W artykule opisano przykład konstrukcji różnych scenariuszy zapotrzebowania na energię dla wybranych gmin jako jeden z elementów budowy strategii gminnej w kierunku dążenia do samowystarczalności energetycznej. Opracowano autorską metodologię prognoz długoterminowych "top-down" dla gmin opierając się na ministerialnej strategii "Polityki energetycznej Polski do 2050 roku". Na podstawie danych skonstruowano długoterminowe prognozy do 2030 roku w ujęciu sektorowym i surowcowym dla wybranych gmin w Polsce.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: zgryz 21.03.2018r. 11:30
Do tej pory cała światowa technika szła w kierunku wyspecjalizowanych zakładów o dużej produktywności. Od czasu kowala i bednarza aż po elektrownie wielkoskalowe. Bo tak było taniej, sprawniej i oszczędniej, pomimo strat przesyłu i kosztów logistyki ( jak np. przewożenie statkami towarów przez ocean ). I marne szanse, żeby było inaczej, nie opłaci się budowa 58000 elektrowni i to nie powinno być zadanie gmin. Wygra 58 dużych bloków lub farm, nawet jeśli strumień dotacji do małego OZE będzie trwał 58 lat. Nastały czasy tracenia zdrowego rozsądku.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Marek P 21.03.2018r. 17:23
Oczywiście masz racje ale niedouczeni twierdzą inaczej to sa produkty uczelni po 2000 roku
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Sum 22.03.2018r. 08:00
Ten pomysł już był wdrażany. To chiński pomysł Mao. Tam też każda wieś miała mieć hutę. A pomysł ten nie pochodzi od ludzi prawdziwej, solidnej nauki, lecz od polityków unijnych (szerzej środowiska okołopolitycznego). Ci (może nie wiecie) w dużej mierze to pokolenie ad 1968 (i konsekwencji). Dlaczego o tym piszę? To proste, bo tamte pokolenie uczone przez Sartrów itp. było zafascynowane rewolucją, chińską w szczególności. Łazili z zielonymi książeczkami Przecież całe te elity są przesiąknięte pomysłami z tamtych lat. I oni dzielą pieniądze i dzierżą realną władzę nad umysłami (media). To nic dziwnego, że każdy w miarę rozsądny a mający inne zdanie się nie odzywa. I znajduje się wielu, którzy szukają dla siebie pola do przyłączenia się do dominującego nurtu i dominujących pieniędzy. Taki jest świat. A fakty, cóż tym gorzej dla faktów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE