Autor: zgryźliwy 23.03.2018r. 11:31
To nie jest zadanie własne gmin Polska nie może budować dwóch systemów energetycznych. W tym jeden hobbystyczny, działający, gdy akurat zaświeci, i drugi również dotowany zapewniający prąd, gdy nie świeci.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: optymista 23.03.2018r. 12:54
Do zgryźliwego.
A czemu nie może? Spójrzmy na firmy, które budują sobie elektrownie i same się zasilają pomijając PSE. Oczywiście podłączeni są do PSE i mogą kupować energie gdy braknie ich wewnętrznej. Przykłady Orlen Włocławek i Płock. Domy jednorodzinne też mogą się same zasilać z paneli przy rezerwie z PSE wiec w czym problem ? Gmina chce zrobić to na większą skalę i droga wolna...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: zgryz 24.03.2018r. 11:01
Problem w tym, że tak jest drożej w skali całego kraju, a te pieniądze można przeznaczyć na bardziej sensowne wydatki. Np. na zlikwidowanie ubóstwa komunikacyjnego, jakie powstało w tysiącach gmin po wycięciu PKS. Jeden bus o godz 6:00 i 14:00 w dni robocze oznacza odcięcie milionów osób na wsi od komunikacji publicznej. Liberałowie mówili " nie będziemy wozić powietrza", ale całkowity brak komunikacji powoduje, że nie posiadająca samochodu elektrycznego babcia nie może pójść na pocztę, bo tej też nie ma w promieniu 15 km.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: Klaus 23.03.2018r. 13:08
Zaopatrzenie w energię elektryczną i cieplną oraz gaz jest zadaniem własnym gminy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: Dre 23.03.2018r. 17:04
To jest zadanie własne Gmin, wykonywane rękoma energetyki zawodowej. Obecnie ten model rynku się zmienia jak by kolega nie zauważył. Lokalny system energetyczny może działać bez wsparcia KSE i nie mam tu na myśli słońca i wiatru. Świat się zmienia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI