ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Ostrowie Wielkopolskim chcą korzystać z własnej energii
23.03.2018r. 09:36

Miejska spółka Centrum Rozwoju Komunalnego (CRK) z Ostrowa Wielkopolskiego planuje stworzenie własnego systemu energetycznego w tym mieście. Zaplanowane w strategii spółki na lata 2018 - 2024 przedsięwzięcie obejmie również budowę inteligentnego systemu zarządzenia energią oraz rozwój elektromobilności.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: zgryźliwy 23.03.2018r. 11:31
To nie jest zadanie własne gmin Polska nie może budować dwóch systemów energetycznych. W tym jeden hobbystyczny, działający, gdy akurat zaświeci, i drugi również dotowany zapewniający prąd, gdy nie świeci.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: optymista 23.03.2018r. 12:54
Do zgryźliwego.
A czemu nie może? Spójrzmy na firmy, które budują sobie elektrownie i same się zasilają pomijając PSE. Oczywiście podłączeni są do PSE i mogą kupować energie gdy braknie ich wewnętrznej. Przykłady Orlen Włocławek i Płock. Domy jednorodzinne też mogą się same zasilać z paneli przy rezerwie z PSE wiec w czym problem ? Gmina chce zrobić to na większą skalę i droga wolna...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryz 24.03.2018r. 11:01
Problem w tym, że tak jest drożej w skali całego kraju, a te pieniądze można przeznaczyć na bardziej sensowne wydatki. Np. na zlikwidowanie ubóstwa komunikacyjnego, jakie powstało w tysiącach gmin po wycięciu PKS. Jeden bus o godz 6:00 i 14:00 w dni robocze oznacza odcięcie milionów osób na wsi od komunikacji publicznej. Liberałowie mówili " nie będziemy wozić powietrza", ale całkowity brak komunikacji powoduje, że nie posiadająca samochodu elektrycznego babcia nie może pójść na pocztę, bo tej też nie ma w promieniu 15 km.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Klaus 23.03.2018r. 13:08
Zaopatrzenie w energię elektryczną i cieplną oraz gaz jest zadaniem własnym gminy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Dre 23.03.2018r. 17:04
To jest zadanie własne Gmin, wykonywane rękoma energetyki zawodowej. Obecnie ten model rynku się zmienia jak by kolega nie zauważył. Lokalny system energetyczny może działać bez wsparcia KSE i nie mam tu na myśli słońca i wiatru. Świat się zmienia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE