ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Ostrowie Wielkopolskim chcą korzystać z własnej energii
23.03.2018r. 09:36

Miejska spółka Centrum Rozwoju Komunalnego (CRK) z Ostrowa Wielkopolskiego planuje stworzenie własnego systemu energetycznego w tym mieście. Zaplanowane w strategii spółki na lata 2018 - 2024 przedsięwzięcie obejmie również budowę inteligentnego systemu zarządzenia energią oraz rozwój elektromobilności.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Zygmunt Parczewski 24.03.2018r. 16:39
Ja sądzę, a w każdym razie mam nadzieję, że władze samorządowe po prostu rzetelnie policzyły swoje koszty i korzyści i jeśli na tej bazie podejmują decyzje to działają legalnie i zgodnie z prawem. Zaś banialuki wypisywane przez dyskutanta 'zgryźliwy' vel 'zgryz' (coś mi się wydaje, że to ta sama skostniała 'energetycznie' osoba niedługo powinny przejść do historii. W każdym razie mam taką nadzieję, gdyż chyba to właśnie w tej gminie miejski MPEC zbudował i z powodzeniem użytkuje hybrydowe układy EC, pozwalające w znacznie bardziej racjonalny sposób gospodarować i paliwami i energią na swoim rynku lokalnym. Co ważne dostosowanym do lokalnych potrzeb i oczekiwań mieszkańców. I jeśli robi to za swoje dobrze policzone pieniądze i analizy opłacalności to panie 'zgryz vel zgryźliwy' nie powinno to pana obchodzić. A odnośnie rzekomego rozwoju za pieniądze zawodowej energetyki to chyba coś się panu poplątało kolejny raz. Bowiem energetyka w Polsce od okresu powojennego była budowana za publiczne, czyli i pana i moje i wielu mieszkańców rynków lokalnych pieniądze. Nie za swoje bo te uzyskuje od klientów albo z różnych dotacji (wcześniej) i innych działań. I jeśli władze samorządowe wraz - UWAGA! z przedstawicielami tzw. energetyki zawodowej, czyli OSD jednej z wielkich grup energetycznych potrafią się dogadać to na pewno wymyślą najbardziej korzystny wariant współpracy. A jeśli nie to samorząd powinien w interesie mieszkańcow lokalnych robić to co robi lepiej dla nich. I mam nadzieję, że właśnie w taki, bezpieczny sposób z wykorzystaniem o wiele lepszego podejścia lokalnego do budowy rynków lokalnych, w tym klastrów energii - także hybrydowych, bo wykorzystujących lokalne efekty synergii - po prostu wszyscy skorzystamy. Po prostu cała Polska okaże się bardziej nowoczesna, czystsza i konkurencyjna. A także bezpieczna. Życzę powodzenia władzom samorządowym Ostrowa Wielkopolskiego bo robią moim zdaniem znakomitą i pionierską robotę. Prawdziwie innowacyjną organizacyjnie i technologicznie (dobór układów hybrydowych dostosowanych do lokalnych warunków). TAK PROSZĘ TRZYMAĆ - ale zarazem rzetelnie liczyć koszty i korzyści. I negocjować z wielką energetyką, bo w okresie przejściowym na pewno się przyda taki 'back-up'. Powodzenia!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE