ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Ostrowie Wielkopolskim chcą korzystać z własnej energii
23.03.2018r. 09:36

Miejska spółka Centrum Rozwoju Komunalnego (CRK) z Ostrowa Wielkopolskiego planuje stworzenie własnego systemu energetycznego w tym mieście. Zaplanowane w strategii spółki na lata 2018 - 2024 przedsięwzięcie obejmie również budowę inteligentnego systemu zarządzenia energią oraz rozwój elektromobilności.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Zygmunt Parczewski 28.03.2018r. 13:03
Do p. 'zgryza/ zgryźliwego' - przykro mi ale nie zgadzam się z Panem, gdyż znam doskonale ogromne słabości wielu zbiorów danych, niedouczenie wielu urzędników w ich rozumieniu i interpretacji itp. I przeciwnie znam co najmniej kilka/ kilkanaście bardzo dobrych przykładów dobrego, albo bardzo dobrego rozpoznania lokalnych potrzeb energetycznych gminy/ miasta. Są one o niebo lepsze od tych krajowych, które często bazują na oszacowaniach, spisach co kilka lat, czy próbkowaniu np. kilku tysięcy odbiorców (obiektów) przy ich liczebności ponad 1000 razy większej. Wyciąganie na tej podstawie wniosków krajowych to po prostu bajdurzenie!!! Pewnym wyjątkiem - ze zrozumiałych względów jest elektroenergetyka, której systemy pomiarowe dostarczają sporą część dobrych danych. Ale prawdę pisząc nie widzę różnicy czy te dane ktoś generuje i zarządza z poziomu W-wy (PSE + ministerstwa), czy na szczeblu miasta czy gminy? Dla mnie jest oczywiste, że ośrodki decyzji i instytucje lokalne są o niebo lepsze, zaś kompetencje energetyków co najmniej równe tym z W-wy (w to wliczam i PSE i ministerstwa i URE). A jeśli szuka Pan dziury w całym to proszę mieć pretensje do obecnego rządu, że dofinansowuje niemądrze najdroższe OZE, do których na pewno zalicza się geotermia oraz biogaz. W gminie takie sytuacje zapewne są rzadsze, bo jak sie ma mniejszą kasę to trzeba mądrzej nią zarządzać. To tak proste, że aż się dziwie, iż Pan tego nie dostrzega???
Po prostu przykład Ostrowa Wielkopolskiego jest doskonałym przykładem zmian transformacyjnych, które muszą zwyciężyć - nawet jeśli na pewien czas inicjatywy te zostaną przyhamowane IMPERATYWEM CENTRALIZACJI wyznawanym przez obecny rząd. Warto aby Pan już nie myślał tylko kategoriami mądrości centralnej i 'głupawości' lokalnej!!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE