ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

SES Encoal Energy chce wdrożyć w Polsce technologię zgazowania węgla
27.03.2018r. 12:39

SES Encoal Energy, spółka joint venture utworzona przez Synthesis Energy Systems i EnInvestments, chce wdrożyć w Polsce technologię zgazowania węgla SGT. Prowadzi w tej sprawie rozmowy m.in. z branżą energetyczną, cztery projekty są na zaawansowanym etapie - poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.

"Chcemy implementować technologię SGT do Polski. Dzięki tej technologii Polska może realizować cele polityki energetycznej, może przyczynić się m.in. do rozwiązania problemów z jakością powietrza, podnosić niezależność energetyczną. Pozwala na użyteczne zagospodarowanie odpadów komunalnych i przemysłowych" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Jacek Pydo, prezes SES Encoal Energy.

"Pracujemy nad różnymi wdrożeniami, rozmawiamy z większością dużych firm, które zajmują się węglem, energetyką. Trwają studia, analizy" - dodał.

Robert W. Rigdon, wiceprezes Synthesis Energy Systems, poinformował, że cztery projekty w Polsce są dość zaawansowane.

"Trwają negocjacje" - powiedział, dodając, że rozmowy dotyczą zarówno projektów w sektorze energetycznym, jak i chemicznym.

Pytany o szacowany koszt takich projektów w Polsce, odpowiedział, że - w zależności od ich wielkości - może on wynieść od 200 mln USD do 600-700 mln USD.

Wiceprezes SES Encoal Energy Wojciech Książkiewicz poinformował, że spółka nie jest zainteresowana projektami o dużej skali.

"Duża skala nas nie interesuje. Jesteśmy zainteresowani współpracą z kopalniami, by odbierać muły, czy miały. Chcemy więc raczej stawiać coś mniejszego tam, gdzie mamy blisko dostęp do paliwa" - powiedział Książkiewicz.

Jeden z rozważanych projektów dotyczy Tauronu.
Tauron Wytwarzanie nawiązał współpracę z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla, której przedmiotem jest opracowanie koncepcji projektu technicznego modernizacji bloku energetycznego 200 MW z wykorzystaniem technologii SGT. Studium wykonalności ma zostać ukończone w marcu 2018 roku.

"W przypadku projektu Tauronu prace idą, studia są zaawansowane. (...) W tym roku powinny w zasadzie zostać zakończone pierwsze prace projektowe, które będą potrzebne do pozwolenia na budowę" - powiedział Wojciech Książkiewicz z SES Encoal Energy.

SES Encoal Energy to spółka joint venture utworzona przez Synthesis Energy Systems i EnInvestments.

Synthesis Energy Systems (SES) jest amerykańską firmą, która rozwinęła i skomercjalizowała technologię zgazowania węgla SGT.

Zgazowanie to proces częściowego utleniania, który przekształca złożone węglowodory (np. paliwa kopalne) w tzw. syngaz, czyli gaz syntezowy, będący mieszaniną wodoru i tlenku węgla. Syngaz może być wykorzystywany do produkcji paliw, energii i związków chemicznych.

SGT umożliwia wykorzystanie jako paliwa taniego węgla niższych klas, biomasy, stałych odpadów komunalnych.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat SES wybudowała w Chinach pięć komercyjnych zakładów do produkcji metanolu i paliw gazowych z węgla, w których funkcjonuje 12 instalacji zgazowania. Pracuje nad projektami w Australii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE