ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Globalne ocieplenie, czyli o kilku prawdziwych przyczynach zmian klimatu
05.04.2018r. 06:08

W 1801 roku, William Herschel, astronom który odkrył planetę Uran, wyśmiewany był przez swoich kolegów z powodu głoszonej teorii, która wykazywała zależność ceny pszenicy w Anglii od ... ilości plam na Słońcu. Czas pokazał, że to Herschel miał rację.

W jaki sposób plamy słoneczne mogą wpływać na klimat? Astronomowie XXI wieku zdołali już odpowiedzieć na to pytanie, a nawet udało im się wyjaśnić, co będzie w nadchodzącej przyszłości. Jeżeli na Słońcu pojawia się dużo plam, oznacza to, że jest ono bardzo aktywne magnetycznie a "wiatr słoneczny" jest wówczas silny i skierowany w kierunku Ziemi. Co więcej, nasza galaktyka też wysyła liczne promienie kosmiczne, cząsteczki i promieniowania, które mają wpływ na warstwę chmur (zaburzają, wzmacniają) ... o ile wiatr słoneczny na nie nie naciera. Jeśli wiatr słoneczny naciera, nasza atmosfera staje się bardziej przejrzysta ... Słońce nas ogrzewa więc pszenica rośnie lepiej, a jej cena spada!

XX wiek skorzystał globalnie z licznych plam słonecznych ... przeżył nieliczne okresy zimna. Dwudziesty pierwszy wiek będzie miał ich kilka, podobnie jak miał wiek dziewiętnasty. Valentina Zharkova i James A. Maruschi zapewniają nas o tym w oparciu o swoje obserwacje i obliczenia, a zatem znamy już jedną z głównych przyczyn zmian klimatu na przestrzeni stu lat.

Inną przyczyną zmian klimatycznych są potężne erupcje wulkaniczne, które zaciemniają niebo i schładzają klimat. Należy zauważyć, że kiedy IPCC w 1986 r identyfikował CO2, jako winowajcę zmiany klimatu, rola promieniowania kosmicznego nie była jeszcze do końca rozpoznana.

Warto więc zadać jedno pytanie: skąd pochodzi taki, a nie inny wybór IPCC? Otóż, pochodzi on z butelki pani Eunice Newton z 1848 roku. Wypełnioną CO2 butelkę podgrzewała bardziej niż butelkę wypełnioną powietrzem. "Wyrzeźbiono" bardzo dużo różnych teorii na tej butelce [1], ale przechodząc od razu do faktów: wszystkie gazy o wysokiej masie cząsteczkowej nagrzewają się w ten sam sposób i CO2 nie jest tutaj niczym nadzwyczajnym. Na przykład argon, którego w atmosferze jest 25 razy więcej, ma podobne właściwości co CO2 ... i to bez wpływu na temperaturę Ziemi.

Dlaczego więc wybór padł na CO2 w propagandzie Al Gore'a i IPCC w 1986 roku?

Ludzie Zachodu czuli strach po zimnowojennym terrorze nuklearnym. Należało więc opanować nowy strach z wielkim rozmachem i wielkimi kosztami ... kazać płacić społeczeństwu za nowe "fanaberie", tym razem na rzecz niektórych promotorów "zielonej" energii, z których najmniej uzasadnione są turbiny wiatrowe.

Robert Ian Holmes [2] obliczył, używając prawa gazu idealnego, przyrost temperatury w atmosferach wszystkich planet w Układzie Słonecznym. Obliczenia, które jeszcze nie były możliwe kilka lat temu, mogły zostać wykonane, nawet dla atmosfery Tytana, wielkiego satelity Saturna. Stwierdził on, że CO2 nie odgrywa żadnej roli, a teoria IPCC jest w istocie przestarzała ... Wikipedia wciąż ignoruje rolę promieniowania kosmicznego i w swoim tekście dotyczącym "globalnego ocieplenia" i szokuje argumentem Al Gore'a - kiedy CO2 rośnie, temperatura Ziemi rośnie - więc opinia publiczna nadal w to wierzy. Dokładna analiza próbek lodu z Antarktydy pokazuje, że wzrost CO2 następuje po wzroście temperatury na Ziemi a IPCC odwrócił przyczynę i skutek, bo gdy temperatura Ziemi wzrasta, oceany nagrzewają się i "wypluwają" CO2.

Miejmy nadzieję, że prawda zostanie ostatecznie poznana i że unikniemy "fanaberii" rujnujących, zanieczyszczających, prawie bezużytecznych, jakimi są turbiny wiatrowe i inne "zielone" wynalazki.

Opracowanie na podstawie: http://fr.friends-against-wind.org/realities/rechauffement-vraies-raisons (http://www.bvoltaire.fr/rechauffement-quelques-vraies-raisons-changements-climatiques/)

Przypisy:

[1] Thomas Allmendinger: The Refutation of the Climate Greenhouse Theory and a Proposal for a Hopeful Alternative, Environment Pollution and Climate Change.
[2] Robert Ian Holmes: Molar Mass Version of the Ideal Gas Law Points to a Very Low Climate Sensitivit
STOPwiatrakom.eu

Dodaj nowy Komentarze ( 11 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 11 )


Autor: Tadek 05.04.2018r. 07:54
NIEMCY- zupełny brak bogactw naturalnych, przeludnione oraz mnóstwo WIATRAKÓW... mają ponad 250 MLD Euro NADWYŻKI HANDLOWEJ !!! USA- mają gaz, ropę...mają wszystko oraz 550 MLD $ DEFICYTU HANDLOWEGO !!!(z samymi Niemcami 40 MLD $ deficytu). Gdyby nie ropa i gaz łupkowy to USA byłyby krajem 3-go Świata...Powinniśmy uczyć się gospodarki, energetyki od Niemiec, a nie od USA gdzie muszą wprowadzać sankcje i wojnę handlową bo są wielkimi gospodarczymi i biznesowymi nieudacznikami...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jerzy Lipka 05.04.2018r. 13:19
W USA głównie biali emigranci na kontynent północnoamerykański zbudowali dzisiejszą potęgę tego kraju, przez cały XIX i XX wiek. Przyczyną deficytu głównie ogromne zbrojenia, no bo skoro USA muszą dźwigać na sobie obronę starego kontynentu, skąd wywodzą się ich pradziadowie!!!
Co do Niemiec jedno nie przeczy drugiemu. To gospodarcza potęga nie ma dwóch zdań. Ale rewolucja energetyczna jest błędem, kosztowała już 220 mld euro a ma kosztować jeszcze ponad drugie tyle. Odejście od energetyki jądrowej spowodowało powrót do węgla głównie brunatnego i to na wielką stosunkowo skalę. Też ogromny wzrost zapotrzebowania na gaz, stąd uzależnienie się od rosyjskich dostaw. Stoi za tym korupcja polityczna byłego kanclerza Schredera, który w zamian za korzystne dla Rosjan decyzje energetyczne dostał intratne stanowisko w Radzie Nadzorczej Nordstream.
Dla prawdziwego ekologa powinno być nie do przyjęcia że Niemcy odchodząc od atomu spowodowały wzrost emisji CO2, w tym z sektora energetycznego aż o 43% w stosunku do okresu sprzed Energiewende! Gdyby ze strony Zielonych było rzeczywiście ideowe podejście do tematu ekologii, dziś przez Niemcy powinny się przelewać potężne demonstracje przeciw tamtejszej klasie politycznej!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Damian 05.04.2018r. 11:48
Siła gospodarki Niemiec nie została zbudowana na OZE. Twierdzenie, że 250 mld euro nadwyżki to zasługa turbin wiatrowych i paneli fotowoltaicznych to szaleństwo. Szanowny Pan raczy nie wspomnieć ile na zbrojenia wydają Niemcy, a ile USA, więc ja to powiem. Kilkanaście razy więcej. Gdyby USA finansowały wojsko w takim stopniu jak Niemcy ich nadwyżka wynosiłaby jakieś 350 mld dolarów. Niemcy będą dawać kasę na OZE, ale jak się Putinowi zechce do nich wpaść z dywizjami, polecą do USA po obronę. W dalszym ciągu chce się Pan uczyć od Niemiec? Zakamuflowana obcja rosyjska?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk20 05.04.2018r. 12:18
myślę, ze każda forma wytwarzania energii elektrycznej jest dobra, jeżeli jest uzasadniona ekonomicznie, społecznie i jest możliwa technicznie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jerzy Lipka 05.04.2018r. 13:27
Z tym argonem to nie jest jakaś pomyłka? Bo ile w takim razie % argonu jest w atmosferze ziemskiej? Mnie uczono kiedyś (w szkole)że 78% to azot, 21% tlen no i ok 1% inne gazy, a z tych innych właśnie dwutlenku węgla stosunkowo najwięcej?
Jeśli jest inaczej, proszę o informacje.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jps 06.04.2018r. 12:55
Proszę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Atmosfera_Ziemi
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Antyautor 06.04.2018r. 16:02
Nie wstyd poważnemu portalowi publikować taki antynaukowy tekst?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ArcticAmplification 06.04.2018r. 17:32
Tekst w uroczy wręcz sposób pomija wiedzę, jaką człowiek zdobył o świecie w ciągu ostatnich 200 lat :D Przykładowo, autor najwyraźniej nie ma pojęcia na temat tego, na drodze jakiego procesu nagrzewają się gazy cieplarniane i czemu wyklucza on z gdy tlen, azot i argon. Podpowiem: chodzi o pochłanianie promieniowania elektromagnetycznego o długościach fal odpowiadających przejściom pomiędzy stanami wibracyjno-rotacyjnymi w cząsteczkach o niesymetrycznym rozkładzie ładunku. To możliwe w przypadku cząsteczek o odpowiedniej budowie wewnętrznej (zestawie atomów), a nie odpowiednio ciężkich.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Krzyś W. 11.04.2018r. 21:17
A może zamiast przepisywać z "Friends against wind", cokolwiek to jest, autor zapoznałby sie z jakimś podręcznikiem do fizyki klimatu lub fizyki atmosfery? Jakimkolwiek.
Na przykład:
F.W. Taylor, Elementary Climate Physics.
R. Pierrehumbert, Principles of Planetary Climate.
G.W. Petty, A First Course in Atmospheric Radiation
K.N. Liou, An Introduction to Atmospheric Radiation
J.P. Peixoto & A.H. Oort, Physics of Climate

Albo, serio, jakikolwiek inny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Paweł Kowalczuk 09.06.2018r. 12:54
Dlaczego autor tego "odkrywczego" artykułu nie podpisał się? :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: SLASK 23.12.2018r. 12:17
ZCHLADZAJA ZASTEPY GORNICZE DO KONCA
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 11 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE