ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mimo porozumienia OPEC na rynku jest coraz więcej surowca
13.04.2018r. 06:38

W 2017 roku dostawy ropy z państw członkowskich OPEC i tych spoza kartelu wyniosły 57,9 mln baryłek dziennie, co w porównaniu z prognozą z marca oznacza wzrost o 30 tys. baryłek dziennie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ponadto o 80 tys. - do 59,61 mln baryłek dziennie została podniesiona prognoza wzrostu dostaw ropy na 2018 rok. W porównaniu z 2017 rokiem oznacza to wzrost o 1,71 mln baryłek dziennie.
Jednocześnie o 30 tys. - do 15,83 mln baryłek dziennie zwiększono prognozy dotyczące eksportu ropy ze Stanów Zjednoczonych. Tendencja wzrostowa obserwowana jest również w odniesieniu do eksportu surowca z Rosji. Według OPEC będzie ono wyższe o 20 tys. baryłek dziennie (11,02 mln baryłek). W pierwszym kwartale kartel spodziewa się, że ten wskaźnik wyniesie 11,5 mln baryłek dziennie. Natomiast w pozostałych kwartałach - 10,98 mln baryłek dziennie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 13.04.2018r. 10:23
I bardzo dobrze - OPEC i jemu podobne instytucje to kartele oparte na zmowie cenowej - manipulują cenami surowców w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE