ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowa rola Węglokoksu na krajowym rynku węgla
16.04.2018r. 06:19

Między innymi na temat zmieniającej się roli Węglokoksu na krajowym rynku węgla rozmawiała z prezesem spółki Sławomirem Obidzińskim "Rzeczpospolita".

Szef spółki specjalizującej się niegdyś w eksporcie polskiego węgla przyznał, że od dłuższego czasu przygotowuje się ona do zmiany sytuacji na rynku. Przypomniał, że w rekordowym 1984 r. roku Węglokoks wyeksportował 43 mln ton węgla, ale od tego czasu sprzedaż tego paliwa zagranicę mocna spada i w ubiegłym roku wyniosła 2,7 mln ton, a w pierwszym kwartale 2018 roku tylko 330 tys. ton.

Jak tłumaczy rozmówca "Rz", obecnie rynek krajowy jest w stanie wchłonąć całą krajową produkcję, a priorytetem dla polskich producentów jest zaspokajanie krajowych potrzeb. Dlatego spółka dywersyfikuje swoją działalność i wychodzi z roli wyłącznie eksportera węgla. Prezes zapowiada, że Węglokoks będzie docelowo typową spółką handlową, która będzie prowadziła również sprzedażą krajową i obrót międzynarodowy i nie tylko węglem, ale też innymi produktami.
Jednocześnie jak mówi prezes, Węglokoks widzi dla siebie rolę na krajowym rynku węgla. Ma ona polegać na organizacji interwencyjnych zakupów węgla z importu w sytuacjach niedoboru krajowego surowca, szczególnie pod kątem zaspokojenie zapotrzebowania ze strony energetyki zawodowej i ciepłownictwa.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ryba 16.04.2018r. 14:24
Nie wierzę w sukces handlowy spółki - działają w sposób tradycyjny nie nadążając za nowoczesnymi rozwiązaniami - to... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE