ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hanwha Q Cells zanotował spadek przychodów mimo zwiększenia potencjału sprzedanych modułów fotowoltaicznych
16.04.2018r. 08:44

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, należący do koreańskiej grupy Hanwha czołowy producent modułów fotowoltaicznych Hanwha Q Cells podał wyniki za ubiegły rok, w którym mocno zwiększył potencjał sprzedanych modułów, ale mimo to zanotował spadek przychodów.

Spadające ceny modułów fotowoltaicznych odbijają się na wynikach finansowych ich producentów. W ubiegłym roku - rekordowym pod względem zrealizowanych globalnie inwestycji w fotowoltaice, których łączna moc wyniosła ok. 98 GW wobec ok. 75 GW rok wcześniej - spadły też wyraźnie ceny modułów fotowoltaicznych.

O tym, jaki miało to wpływ na biznes firm produkujących moduły fotowoltaiczne, świadczą podane przez Hanwha Q Cells wyniki finansowe.

Koreański producent w 2017 roku sprzedał moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 5,438 GW, co jest wynikiem lepszym o 18,7 proc. niż osiągnięty w roku 2016.

Mimo to przychody Hanwha Q Cells spadły w ujęciu rok do roku o 10,2 proc., wynosząc 2,177 mld dolarów.
Zysk operacyjny koreańskiej firmy w ubiegłym roku wyniósł 29,3 mln dolarów wobec 192,1 mln dolarów rok wcześniej. Średnia ubiegłoroczna marża spadła do 11,2 proc. wobec 18,1 proc. w roku 2016.

Na ten rok Hanwha Q Cells zakłada sprzedaż modułów o łącznej mocy 6-6,2 GW. Tymczasem własny potencjał produkcji koreańskiej firmy pozwala na wytworzenie w skali roku ogniw i modułów o łącznej mocy po ok. 4,3 GW.

Hanwha Q Cells została umieszczona w wykonanym przez PV Tech rankingu największych na świecie producentów modułów fotowoltaicznych za rok 2017 na 5. pozycji. Liderem tego rankingu jest chiński producent Jinko Solar, który prognozował całoroczną sprzedaż za 2017 r. na poziomie 9,6-9,8 GW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE