ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: Wstępne wyniki Bogdanki za I kw. bardzo słabe, reakcja rynku powinna być negatywna
16.04.2018r. 08:57

Opublikowane przez Bogdankę wstępne wyniki za pierwszy kwartał są - zdaniem analityków - bardzo słabe. Reakcja rynku powinna być negatywna.

ŁUKASZ PROKOPIUK, DM BOŚ

"Wstępne szacunki na poziomie EBITDA są nisze od naszych szacunków na poziomie 133 mln zł. Według spółki, relatywnie słabe wyniki były skutkiem problemów geologicznych, które negatywnie wpłynęły na uzyski węgla. Wpłynęło to na wolumen produkcji i sprzedaży. My zakładaliśmy, że Bogdanka wyprodukuje i sprzeda około 2.100 mln ton.

Reakcja rynku powinna być negatywna, ale trzeba wziąć pod uwagę trzy rzeczy. Po pierwsze, pierwszy kwartał traktujemy bardziej +one-offowo+, ze względu na problemy geologiczne. Druga kwestia to informacja, że około 150 tys. ton produkcji weszło na zapasy, a to zostanie sprzedane w drugim i trzecim kwartale i poprawi wyniki w tych okresach. Trzecia rzecz, o jakiej należy pamiętać, to obecnie relatywnie niski kurs Bogdanki".

ROBERT MAJ, IPOPEMA SECURITIES

"Wstępne wyniki są bardzo słabe. W pewnym stopniu obecny CEO zgłosił problemy produkcyjne podczas ostatniego kwartalnego spotkania z analitykami, mówiąc, że przepustowość może być niższa w pierwszej połowie 2018 roku".
Bogdanka opublikowała w piątek komunikat, zawierający wstępne, jednostkowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2018 roku. Według komunikatu, spółka wypracowała w tym okresie 20,9 mln zł zysku netto oraz 122,3 mln zł EBITDA i 25,6 mln zł zysku operacyjnego przy przychodach na poziomie 397,9 mln zł.

W pierwszym kwartale 2017 roku grupa Bogdanka miała 68,2 mln zł zysku netto i 67,9 mln zł zysku netto jednostki dominującej. Zysk operacyjny wyniósł wówczas 89,7 mln zł, a EBITDA 179,8 mln zł. Przychody wyniosły 465,2 mln zł.

Produkcja węgla handlowego Bogdanki w pierwszym kwartale 2018 roku wyniosła 2,095 mln ton, a sprzedaż 1,967 mln ton. Rok wcześniej było to odpowiednio 2,42 mln ton i 2,39 mln ton.

Spółka podtrzymała w piątkowym komunikacie deklarowany na cały 2018 r. plan produkcyjny, na poziomie nie mniejszym niż 9 mln ton.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE