ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

M. Woźniak: tylko LNG i Baltic Pipe zapewnią Polsce gaz kupowany na warunkach rynkowych
16.04.2018r. 11:24

- LNG i dostęp do złóż norweskich to jedyny sposób na to, żeby na polskim rynku zapanowały warunki rynkowe zbliżone do warunków na rynku zachodnioeuropejskim - powiedział prezes Maciej Woźniak podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne- filary i perspektywa rozwoju", która odbywa się w Rzeszowie.

- Gaz jako paliwo czyste, ekologiczne ma swoją przyszłość, a my postaramy się o to, aby był w Polsce ważnym surowcem energetycznym sprzedawanym po cenach rynkowych. Dołożymy w tym celu wszelkich starań, by polska gospodarka mogła czerpać z przewagi konkurencyjnej, jaką jest stabilna cena energii, dodał.

Prezes Woźniak zapewnił, że sprowadzanie gazu z Morza Północnego, jak również LNG służą temu, by na rynku znalazł się gaz sprzedawany po cenach rynkowych, bliskich cenom na rynkach zachodnich.
- LNG i dostęp do złóż norweskich to jedyny sposób na to, żeby zapanowały na polskim rynku warunki rynkowe zbliżone do warunków na rynku zachodnioeuropejskim. Obecne warunki importowe, od jednego dostawcy ze wschodu, nie odpowiadają warunkom rynkowym. Gaz rosyjski obecny na polskim rynku jest nierynkowy, jest sprzedawany nam za drogo, podkreślał prezes Maciej Woźniak.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: metan 16.04.2018r. 15:08
Czy znane są straty spowodowane przez L.Millera - zrezygnował z budowy BalticPipe Pipe. Myślę , są ogromne - liczone... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE