ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Jak zobaczyć pływający terminal LNG Kłajpedzie?
17.04.2018r. 05:06

Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo proste. Dolnośląski Instytutu Studiów Energetycznych organizuje wyjazdowe seminarium na Litwie, w trakcie którego nie tylko będzie można zobaczyć na własne oczy to ciekawe z inżynieryjnego punktu widzenia rozwiązanie, ale także zwiedzić stację przekształtnikową (the NorfBalt HVDC) firmy LITGRID AB.

Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych dostrzegł poprawiający się klimat w biznesowych relacjach polsko-litewskich i postanowił natychmiast skorzystać z tej okazji. W dniach 28-30 maja eksperci DISE organizują wyjazdowe seminarium na Litwę w trakcie którego będzie można:
  • Zobaczyć funkcjonujący od 2015 roku pływający terminal LNG mieszczący się w Kłajpedzie.
  • Zwiedzić stację przekształtnikową (the NorfBalt HVDC) litewskiego operatora sieci energetycznej LITGRID AB, w której dokonywana jest zmiana w prąd zmienny prądu stałego płynącego po dnie Bałtyku w kablu łączącym Litwę ze Szwecją.
  • Spotkać się z przedstawicielami litewskiego operatora przesyłowego gazu Amber Grid AB.
  • Porozmawiać z kierownictwem operatora litewskiej sieci energetycznej LITGRID AB.
  • Wziąć udział w Energy Forum, po raz siódmy organizowanym w Wilnie przez liderów energetyki państw bałtyckich.

Grupa polskich uczestników tego wyjazdowego seminarium będzie bardzo niewielka i nie przekroczy trzydziestu osób - specjalistów i ekspertów z zakresu energetyki. Istnieje jeszcze możliwość, by dołączyć do tej grupy. Szczegóły dotyczące wyjazdu można znaleźć na stronie Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych www.dise.org.pl.
DISE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE