ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY

DISE partnerem merytorycznym konferencji Gazterm 2018
17.04.2018r. 18:45

Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych skupiający ekspertów z zakresu szeroko pojętej energetyki i branży wydobywczej jest partnerem merytorycznym XXI edycji konferencji Gazterm, która w dniach 7-9 maja będzie odbywać się w Międzyzdrojach. O programie konferencji i współpracy z jej organizatorami rozmawiamy z wiceprezesem DISE dr Piotrem Paszko.

CIRE: Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych funkcjonuje we Wrocławiu, do Międzyzdrojów macie kawał drogi, skąd pomysł żeby wesprzeć merytorycznie XXI Gazterm?

dr Piotr Paszko: Nazwa naszej fundacji ma historyczny charakter i określa jej lokalizację, miejsce powstania. Jednak od dawna już funkcjonujemy na obszarze całego kraju, a mówiąc szczerze także poza jego granicami. Na przykład w dniach 28-30 maja organizujemy seminarium wyjazdowe na Litwie, a w zeszłym roku organizowaliśmy wyjazd studialny do Belgii. Współpracują z nami świetni eksperci z całej Polski i bez fałszywej skromności mogę powiedzieć, że staliśmy się z czasem jednym z ważniejszych polskich think tanków zajmujących się problematyką branży energetycznej i paliwowej.

Jaki macie wkład w program XXI Gazterm w Międzyzdrojach?

Jesteśmy partnerem merytorycznym konferencji, co jest dla nas bardzo ważne, czujemy dumę z tego powodu, bp to przecież jedno z ważniejszych miejsc dla branży gazowniczej . bardzo zależało nam by spełnić pokładane w nas przez organizatorów nadzieje, dlatego zaproponowaliśmy tematykę, która jest nie tylko na czasie, ale ma kluczowe znaczenie dla przyszłości branży.

"Potencjał i zakres współpracy gazowej USA - Trójmorze" to rzeczywiście temat na czasie, w którym wreszcie, poza politycznymi, kurtuazyjnymi zapowiedziami, które słyszeliśmy od lat, można porozmawiać o faktach i realnych planach na najbliższe lata.

Dokładnie tak. Mało tego, postaraliśmy się, by dyskusja panelowa na ten temat, która jest swego rodzajem "szczytem USA - Międzymorze" odbyła się w niezwykle interesującym, profesjonalnym gronie. W dyskusji udział wezmą między innymi Greg M. Vesey, CEO LNG LIMITED, Maciej Woźniak, prezes PGNiG S.A., Andrew Walker Wiceprezes ds. Strategii Cheniere Marketing, Peter Thomson z Baringa Partners, Paweł Jakubowski, Polskie LNG, Tom Earl CCO Venture Global Marketing LLC, Mykola Voytiv, Chairman NGO New Generation Management, dr Anna Mikulska z Centrum Studiów Energetycznych Instytutu Bakera na Uniwersytecie Rice'a w Houston. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że przyjęli nasze zaproszenie.

To rzeczywiście imponująca grupa ekspertów. O szczegółach konferencji Gazterm informujemy na stronach naszego portalu. Bardzo dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Witold Szwagrun

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE