ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemiecki minister: producenci samochodów muszą więcej inwestować w pojazdy elektryczne
16.04.2018r. 14:20

W wywiadzie udzielonym dla dziennika Bild, niemiecki minister gospodarki, Peter Altmaier, stwierdził, że branża motoryzacyjna musi intensywnie inwestować technologię związaną z samochodami elektrycznymi oraz w produkcję baterii w Europie. W przeciwnym wypadku, zostanie w tyle za konkurencją spoza Starego Kontynentu.

Zdaniem Altmaiera, nakłady finansowe na EV dokonywane przez niemiecki przemysł samochodowy powinny kształtować się na poziomie dziesiątek miliardów euro. Minister wyraził zdziwienie faktem, że branża tak długo zwlekała ze zwiększeniem skali wydatków na pojazdy elektryczne. Powiedział, że konieczne są także inwestycje w fabryki baterii w związku ze spodziewanym, gwałtownym wzrostem popytu.

"W przeciwnym razie będziemy musieli zaakceptować fakt, że znaczna część wartości dodanej powstanie w Azji lub w Stanach Zjednoczonych, zamiast u nas", dodał Altmaier.

Nowo powołany, koalicyjny rząd Niemiec planuje m.in. złagodzenie obciążeń podatkowych dla kierowców samochodów elektrycznych, uruchomienie w kraju co najmniej 100 000 dodatkowych punktów ładowania, wspieranie rozwoju car-sharingu oraz rozpoczęcia lokalnej produkcji ogniw litowo-jonowych, jak również przeznaczenie odpowiednich funduszy na rozwój technologii jazdy autonomicznej.

Zdaniem Altmaiera, niemieccy producenci muszą opracować model samochodu elektrycznego, który będzie dysponował co najmniej takim samym zasięgiem jak w przypadku pojazdów Tesli, jednak za niższą cenę. Ponadto, powinni skupić się na rozwoju samochodów autonomicznych.
"Pierwsze bezpieczne pojazdy samosterujące muszą wykorzystywać technologię z Niemiec", stwierdził minister.

Krajowi producenci powinni zaś podjąć współpracę z innymi firmami europejskimi, aby przyspieszyć rozpoczęcie wytwarzania ogniw litowo-jonowych na Starym Kontynencie.

Altmaier zaznaczył, że nadrzędnym imperatywem rządu jest zabezpieczenie setek tysięcy miejsc pracy w obrębie niemieckiego sektora motoryzacyjnego. Tamtejsza branża przeżywa w ostatnim czasie poważne wstrząsy wywołane aferą Dieselgate.

Tymczasem elektromobilność rozwija się w Niemczech coraz szybciej. W 2017 r. zarejestrowano tam najwięcej EV w Europie, nie licząc Norwegii. Niemieccy klienci nabyli w ubiegłym roku 54 617 samochodów całkowicie elektrycznych, wodorowych i hybryd typu plug-in, co oznacza wzrost o niemal 117 proc. w porównaniu do 2016 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE