ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Indyjski rywal Ubera chce wprowadzić na drogi milion pojazdów elektrycznych
16.04.2018r. 14:41

Ola, najpoważniejszy konkurent Ubera w Indiach, planuje w ciągu roku wypuścić na drogi 10 tys. elektrycznych, trójkołowych riksz, a do 2021 r. łącznie milion pojazdów elektrycznych.

Aby zrealizować tak ambitne cele, start-up rozpocznie intensywne prace zarówno z przedstawicielami władz lokalnych, producentami samochodów oraz baterii. Ola planuje rozbudowę swojego projektu rozwoju elektromobilności, pierwotnie zainicjowanego w Nagpurze, zlokalizowanym w centralnych Indiach. Należące do firmy pojazdy elektryczne przejechały tam łącznie ponad 4 mln km. Ola dysponuje w mieście flotą składającą się zarówno z zeroemisyjnych taksówek, jak i elektrycznych riksz, stanowiących niedrogie, praktyczne rozwiązanie transportowe dla wielu mieszkańców Indii.

Projekt obejmuje również popularyzację elektrycznych autobusów, punktów ładowania EV i związanych z nimi systemów fotowotaicznych, a także eksperymentalnych stacji wymiany baterii. Ola zamierza zostać jednym z największych operatorów pojazdów elektrycznych na świecie.
Ambicje spółki idą w parze z celami indyjskiego rządu. Premier Narendra Modi planuje znaczne zwiększenie liczby EV poruszających się po krajowych drogach. Według zamierzeń rządu, do 2030 r. większość pojazdów w Indiach ma być napędzana energią elektryczną.

Start-up Ola został założony w 2011 r. Spółka postawiła w ostatnich miesiącach na bardzo intensywny rozwój: m.in. nabyła indyjski oddział firmy Foodpanda i rozpoczęła działalność w Australii. Aktualnie, Ola jest obecna w 110 indyjskich miastach, a jej flotę obsługuje ponad milion kierowców.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 17.04.2018r. 12:30
No to już Indie nas wyprzedziły bo Morawiecki chce aby do 2025 roku było u nas milion e-aut na węgiel.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE