ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tutak: co dalej z Jamałem?
16.04.2018r. 15:43

Podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju" prezes EuRoPol Gaz Piotr Tutak podkreślił, że z polskiej perspektywy zagadnienie gazociągu Jamalskiego staje się zagadnieniem coraz bardziej wtórnym.

- Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego dla Polski. Z tej perspektywy, realizacja naszych planów, spowoduje, że znaczenie Jamału spadnie.

Jak podkreślił prezes EuRoPol Gazu, Polska realizując projekty Baltic Pipe, rozbudowy portu LNG w Świnoujściu, własnego wydobycia oraz budowy interkonektorów, uniezależnia się od dostaw ze wschodu.
Prezes EuRoPol Gazu zaznaczył również, że po wygaśnięciu kontraktów historycznych, spółka może kontynuować współpracę ze stroną rosyjską, jednakże na innych, biznesowych zasadach: "Zasady w kształtowaniu opłat za przesył gazu muszą się radykalnie zmienić. Możemy tę współpracę kontynuować, ale współpraca ta musi być oparta na biznesowych zasadach, a nie ograniczeniach administracyjnych, które zostały nam narzucone umową międzyrządową z 2010 r." Jak podkreślił prezes Tutak, EuropolGaz kształtuje swoją taryfę w oparciu o wyznaczony z góry zysk, który jest na poziomie 21 mln zł.

- Gazociąg jest w dobrej kondycji technicznej, technologicznej i może swoją rolę pełnić dalej dodał na koniec prezes Tutak.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Zyta 17.04.2018r. 16:34
Jak to co z Jamałem ? Wyschnie, gdy nie będziemy importować gazu z Rosji.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE