ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eesti Energia wchodzi na szwedzki rynek energii elektrycznej
17.04.2018r. 11:41

Estońska firma energetyczna Eesti Energia ogłosiła, że rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej w Szwecji za pośrednictwem spółki Enefit. Oferta kierowana do gospodarstw domowych oraz do przedsiębiorstw będzie opierać się o rozwiązania cyfrowe oraz proste i elastyczne umowy usprawniające zarządzanie zużyciem energii elektrycznej.

Oferta Enefit w Szwecji opiera się o rozwiązania cyfrowe, takie jak przyjazny dla użytkownika proces sprzedaży cyfrowej i aplikacja mobilna, która pozwala klientom wykorzystać swoje smartfony do lepszego zarządzania zużyciem energii elektrycznej.

Enefit zapowiada, że Szwecji skupi się również na zaawansowanej obsłudze klienta opartej o doradztwo przy wyborze odpowiedniej umowy, oferując m.in. zarządzenie strategią zakupu energii elektrycznej klientom korporacyjnym. W przypadku klientów indywidualnych, Enefit na pierwszym miejscu zamierza postawić na szwedzkie rodziny. Klienci indywidualni będą mieć możliwość zawarcia nowej umowy przy użyciu telefonu komórkowego. Oprócz doradztwa przy podejmowaniu decyzji, Enefit udostępni również nowoczesną metodę płatności, która umożliwi wyrównanie miesięcznych kosztów energii elektrycznej w ciągu roku. Takie rozwiązanie ma pozwolić gospodarstwom domowym na jeszcze większą kontrolę wydatków.

- W Estonii właściwie wszystkie usługi funkcjonują już na poziomie cyfrowym. Wybory parlamentarne odbywają się u nas online, a zagranicznym przedsiębiorcom funkcjonującym na estońskim rynku przyznajemy e-obywatelstwo. Jako jedni z pierwszych na świecie przenieśliśmy w sferę cyfrową odczyt energii elektrycznej. Bardzo mocno wierzymy w cyfryzację i jej pozytywny wpływ zarówno na codzienne życie konsumentów, jak i konsumpcję energii elektrycznej. W tym obszarze, szwedzki rynek jest na bardzo wysokim poziomie zaawansowania. Stale jednak pracujemy nad rozwiązaniami, które do tego rozwoju również mogą się przyczynić - dodaje Sutter.
Wejście na szwedzki rynek to element strategii Eesti Energia, zakładającej przejście z roli dostawcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich do sprzedawcy i dostawcy tych usług w regionie Morza Bałtyckiego. Obecnie Eesti Energia prowadzi sprzedaż energii elektrycznej w Estonii, Polsce, na Łotwie i Litwie oraz od marca br. w Finlandii.

Eesti Energia, do której należy działający w Polsce Enefit, jest estońskim państwowym koncernem energetycznym z własnym górnictwem, konwencjonalnym i odnawialnym wytwarzaniem energii, dystrybucją i międzynarodowym obrotem energią. Firma powstała 1939 roku i jest jednym z największych wydobywców i przetwórców łupków bitumicznych na świecie. Udział Grupy w estońskim rynku energii elektrycznej wynosi 60proc., a w rynku krajów bałtyckich łącznie 25proc.. W 2017 r. przychody ze sprzedaży Grupy Eesti Energia sięgnęły 753,9 mln euro, a EBITDA była równa 264,2 euro. W tym czasie sprzedaż energii w ramach Grupy Eesti Energia wyniosła 9,4 TWh, a zysk netto 100,8 mln euro.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE